דיון להפטר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 08:35, 8 בינואר 2013

  שלום רב, ביום רביעי 9/1/13 יש לי דיון לגבי קבלת הפטר. ההליך בפשיטת רגל שלי נמשך כ-12 שנה כמעט בגלל אוזלת יד של עו"ד שמייצג אותי ונסיבות אחרות. כרגע המצב הוא שביום רביעי יש לי דיון להפטר. 1- הייתי אצל הכונס בת"א וביקשתי את התזכיר לגבי התקין שלי לפי הוראת העו"ד שלי שביקש שאגש לשם ואברר מדוע לא יצא תזכיר, כשהגעתי לשם טענו שאין תזכיר חדש.- האם זה תקין ? 2 - הוצאתי את רשימת החובות שיש לגבי ויש הפרשים בין מה שמופיע אצלהם לבין מה שבפועל, לדוגמא רשום שיש לי חוב במע"מ של 90000 - שבפועל הייתי במע"מ והוציאו לי שאין לי חובות במע"מ וכל החוב שולם במלאו. כך גם במס הכנסה - רשום שיש לי חוב של 200000 בפועל הוצאתי מהם מכתב שכל החוב שלי הוא 5000 ש"ח - האם זה תקין ואם לא מה עלי לעשות? 3- מה הסיכוי שלי לקבל הפטר במצבי - כשפועל אני כבר 12 שנה בתוך ההליך, סך החובות בפועל הוא משהו כמו 1,000000 בערך. רוב החוב הוא לבנק איגוד ושאר החובות לעוד 2 בנקים ו כ-4 נושים. בקופה יש 300 ש"ח כל חודש *12 שנה. + כספים שעיקלו לי כמו קופת גמל ע"ס 30,000 ופיצויים ע"ס 15,000 ועוד עיקול של 20000 בערך. כשהייתי אצל החוקר בתיק שלי בכונס הוא טען שרוב הסיכוי שאקבל הפטר מותנה בתשלום של סכום כלשהו . מה הסיכויים שלי לקבל הפטר ? תודה רבה.

  השב
 • 11:31, 21 בינואר 2013

  יניב שלום
  אני מקווה שכבר קבלת הפטר
  בכל מקרה, חובות אשר אינם לולים יותר ובמיוחד כאלה לשלטוהות המס חייבים לקבל אישורים מרשויות המס ולהעביר לכונס הנכסים הרשמי על מנת שיסיר את תביעות החוב.

  ככל הנראה, הסיבה לא קבלת הפטר עד ליום זה הוא קיומם של החובות לשלטונות המס אשר הם בדין קדימה ואין לגביהם הפטר, ולכאורה לא משנה מה היית משלם בתיק הנושים לא היו מקבלים דבר.

  רק לאחר הסדרת חובות דין קדימה יהיה ניתן לקבל הפטר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.