עונש מאסר לאדם עם עבר פלילי נקי - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • לירן

  נשלח ע"ילירן 20:31, 6 באפריל 2016

  שלום רב, יש לי שאלה.. מהם הסיכויים שאדם שאין לו שום עבר פלילי (מבחינת זה שבעברו לא הוגשו כנגדו שום תלונות במשטרה/כתבי אישום/לא נשפט על עבירות פליליות/לא ישב בכלא וכו'.. או שזומן לחקירה במשטרה אבל נסגרו לו תיקים -או שוחרר- עקב "חוסר עניין לציבור") -אם כך, מהם סיכוייו של אדם כזה לקבל גזר דין של מאסר בפועל ??? **העבירות בהן מואשם האדם הספציפי הן- סחיטה באיומים (ברמה של הטרדות ואיומים -רק באמצעות "מתקן בזק", לא היה מעולם מפגש פיזי- איים על בחורה שאם תנתק איתו קשר יהרוס לה את החיים ויגרום לה להתאבד), הטרדה מינית (אמירות, שאלות, הערות, שלח תמונה של איבר מינו +הקלטה שלו מאונן) כמו כן, הרשעה חוזרת על זיוף, מרמה.. (סעיף 436 לחוק העונשין, 1977), עבירות מס הכנסה ומע"מ (מס' שנים), הטרדה מינית והתנכלות מינית, הטרדה מינית ע"י פרסום תצלום, הוצאת דיבה ולשון הרע.. יש עוד (גם עבירות גניבה של כסף מאנשים פרטיים).. בכל אופן, מדובר בריבוי עבירות (הייתי אומר שהן די חמורות) וכן, בריבוי מתלוננים/קורבנות (כולם כבר שהגישו תלונה במשטרה). אם כן, לאור העובדה שאותו אדם עד עכשיו היה עם עבר פלילי נקי (ומעולם לא נשפט על שום דבר פלילי), האם עדיין קיים סיכוי שייכנס לכלא (נשמע קצת כמו שאלה רטורית) אבל בכל מצב, במידה וכן, אז כמה שנים פחות או יותר הוא עשוי לקבל ??..במקרה כזה?? *מציין כי האדם בריא בנפשו, אינו בגיל העמידה, רווק וללא ילדים *מציין כי יש חומר ראייתי בשפע לעבירות המדוברות.. תודה רבה..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

  עו"ד משה אלון,מנהל הפורום

  09:39, 7 באפריל 2016

  שלום רב
  על פניו העבירות חמורות ובהחלט ייתכן שייגזר מאסר בפועל
  לגבי התקופה זה תלוי משתנים רבים מידי מכדי לחזות

  תגובה
 • 13:51, 9 באפריל 2016

  בעקרון מדובר באחותי הקטנה- היא המתלוננת.. היא לא מיוצגת ע"י עו"ד כרגע (אולי בהמשך, בינתיים רק הגישה תלונה במשטרה). ברצוני לדעת.. כמו שציינתי, בגלל שמדובר באדם עם עבר פלילי נקי ומן הסתם זה משהו שגם כן נלקח בחשבון לא? שאלתי היא כזאת.. האם בהכרעת הדין הסופית ביהמ"ש/פרקליטות יכולים לקבוע גם פיצוי כספי לקורבן- על עבירת הסחיטה באיומים.. (מדובר באיומים חמורים מאוד כפי שאתה רואה+ חומר ראייתיי בשפע) -כחלופה או כתוספת למאסר בפועל/עבודות שירות וכו' ? האם קיימת אופצייה כזו בכלל ??
  תודה רבה לך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.