ליקויי אקוסטיקה בדירה חדשה מקבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • יוליה

  נשלח ע"ייוליה 08:11, 16 במרץ 2015

  בדירה חדשה, שומעים כל מה שקורה למעלה, צעדים, פתיחת וסגירת דלתות ומגירות,פעילות בשירותים ועוד.למרבה הפלא הבדיקה התיקנית יצאה בערך הגבוה ביותר המותר (רעש נישא באוויר ורעש הולם המקסימום שהתקן מאפשר),יחד עם זאת בבדיקה בדירתנו, אין בידוד כלל מתחת לריצוף לא של פלציב לא של חול ולא בגובה שהתקן קובע. האם יש סיכוי במלחמה נגד הקבלן שמושך אותנו כבר שנה ויותר, ו/או אם אנו רוצים למכור את הדירה, על איזה פגם נסתר עלינו לספר לקונים אם הערכים הם תיקניים כביכול, תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:15, 22 במרץ 2015

  יוליה, שלום רב,
  האם הבדיקה אליה את מתייחסת נעשתה על ידי מומחה מטעמכם או מטעם הקבלן? בלי לראות את תוצאות הבדיקה לא ניתן לתת תשובה מבוססת, אבל יכול להיות שכדאי לעשות בדיקה נוספת של מומחה לבדיקות רעש.
  לגבי סיכויי מלחמה נגד הקבלן – אין כל אפשרות לענות בלי לראות את כל המסמכים, כולל החוזה, המפרט הטכני וחוות הדעת. אם הקבלן לא קיים את הוראות החוזה והמפרט או בנה בניגוד לתקן – ניתן לתבוע אותו. לגבי מסירת מידע לקונה – שוב, חשוב לראות את החומר, אבל לפי מה שאת כותבת כנראה שיש צורך להודיע על בעיית הרעש.

  תגובה
 • 12:05, 25 במרץ 2015

  הבודק הגיע אמנם מטעמנו ,לאחר שנה שבה לא איפשרו הדיירים מלמעלה את הבדיקה.אני כמעט בטוחה אך אין לי הוכחה שהקבלן דיבר עם הבודק וכי בעלי הדירה למעלה העבירו לו את פרטי הבודק (הוא סיפר לנו שנתבקש להראות להם כרטיס ביקור).
  הקבלן טוען שהבדיקה תקנית, אני יודעת שלא וזה שם אותנו במצב של נלחמים או מוכרים ומה לספר אם מוכרים?
  החלטנו שמוכרים, מה עלינו לעשות כדי לא להיתבע בהמשך ע"י הקונים. הבית כמובן עדיין באחריות קבלן
  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.