רטיבויות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • דייר 1

  נשלח ע"ידייר 1 16:49, 15 ביוני 2013

  הדירה טרם נמסרה לי אולם זיהיתי כבר במספר מקומות רטיבויות. בדירה מהגג, כמו כן במרפסת אצלי שדולפת לשכן. הקבלן הודיע לי שתיקן אולם חוץ מעיכוב וצביעת התקרה והקיר לא עשה דבר. אני מעוניין לבצע בדיקת רטיבות לגג ולמרפסות ולהציף את הדירה בטרם אקבל אותה על מנת שאוודא שאיני מקבל כאב ראש גדול. הקבלן לא מאשר. מה עליי לעשות?

  השב
 • 12:09, 5 בנובמבר 2013

  בנסיבות המתוארות ומול סירוב הקבלן לאפשר לך לבצע את בדיקת איטום הדירה הייתי ממליץ לשלוח מכתב רשום לקבלן, בו אתה מעלה את החששות שלך על הכתב וכן את הבקשה שלך לבצע את הבדיקות האמורות בדירה. במכתב הזה צריך להתריע בפני הקבלן שלאור העובדה שכבר היו נזילות בדירה יש לבצע את הבדיקות ושבמידה וח"ו הוא לא יאפשר ביצוען, תבצע את הבדיקות מייד לאחר קבלת הדירה ובמידה ויתגלה שיש לבצע תיקונים - הוא יתבע לעשות כן ויישא בכל ההוצאות הכרוכות בכך.
  את קבלת החזקה בדירה אני ממליץ לבצע עם איש מקצוע שיוכל לבדוק את הדירה.
  מייד עם קבלת הדירה יהיה נכון לבצע בדיקות מקיפות שילמדו אותך מה מצבה האמיתי - באופן שיאפשר פנייה מהירה לקבלן.
  אני ממליץ להסתייע בעורך דין לניהול ההליך.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.