סגירת מסתורי כביסה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 13:26, 1 בספטמבר 2013

  שלום בבניין משותף חלק מהדיירים כולל אני סגרנו את מסתור הכביסה והפכנו אותו לחדרון קטן בבית. התבקשנו ע"י העירייה להוציא היתר (לאחר שהמסתר נסגר). לאחר שנתיים תהליך ההיתר התקדם ממש לסופו ופתאום צצה דרישה זו: "יש להמציא מסתור כביסה חליפי" מספר דיירים פנו לעייריה בשאלה מאיפה דרישה הזוייה זו הופיע שלא נומר רק בשלב סופי זה. נאמר ע"י פקיד מטפל שבהחלט הדרישה תמוהה והיא תטופל שוב. עבר זמן רב מעל חודשיים ועדיין אין שינוי בדרישה זו. אם דרישה זו אם היא הגיונית היא ללא מענה מבחינת הדיירים ותגרום לבעיה ללא פתרון. האם הדרישה חוקית וחייב שיהיה מסתור כביסה חליפי גם לדיירים שלא מעוניינים בה/סגרו את המסתור? (כולם יש מייבש או תולים כביסה בשטח הבית ואין פגם אסטטי בבניין) אשמח לתשובה. תודה רבה

  השב
 • 12:29, 10 בנובמבר 2013

  אילן שלום,
  לא כתבת על מה מבססת העירייה את הדרישה שלה למסתור כביסה חלופי.
  לא פירטת אם ניסתם להשיב לדרישה זו בכך שאתם מוותרים מבחינתכם על מסתור הכביסה וביחד עם זה מתחייבים שלא לתלות את הכביסה שלכם מחוץ לבית כי יש לכם פתרון לייבוש הכביסה.
  בהיעדר נתונים אלה - קשה להשיב לשאלתך.
  על פני הדברים - מטרת העירייה היא למנוע התנפנפות של כביסה מחוץ לגבולות הויזואליים של הבניין. יש לענות על הצורך הזה.
  מציע שתגיע עם כל החומר הרלבנטי ליעוץ מקצועי שיוכל לכוון אותך בצורה מדוייקת יותר.
  בברכה

  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.