לאור הנחיות ועדה רפואית בהחלטתה האם יש לפנות לבית דין לעבודה בכתב תביעה או בכתב ערעור? - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 23:26, 18 באוגוסט 2016

  האם הפניה לבית הדין לעבודה במקרה הנ"ל אמורה להיות בכתב תביעה, או בכתב ערעור? המקרה: על יסוד התקנון, קרן פנסיה הייתה אמורה להתייחס לעניין סיעודי ולקבוע לעמית קצבה סיעודית, אלא שהקרן לא התייחסה כלל לעניין הסיעודי (ועל כך ברצוני לפנות לארכעות) כאשר בהחלטת הועדה הרפואית נרשם שאם יש רצון להשיג השגות בנושאים שאינם רפואיים הנך רשאי לערער לבית הדין לעבודה תוך X ימים. לאור הנחיות הקרן שלעיל והמקרה, האם הפניה לבית הדין אמורה להיות בכתב תביעה, קרי יש לכתוב כי מוגש בזאת כתב תביעה בגין אי התייחסות....? או שהפניה אמורה להיות בכתב ערעור קרי יש לכתוב כי מוגש בזאת כתב ערעור בגין אי התייחסות ...? תודה רבה על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג,מנהל הפורום

  12:35, 21 באוגוסט 2016

  כפי שעולה מהנתונים בשאלתך, עליך להגיש ערעור לבית הדין האזורי לעבודה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות