התנאים לבקשה לכינוס ועדת מסמכים - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 18:43, 15 במאי 2013

  שלום, מהי בקשה לכינוס ועדת מסמכים? איפה אפשר למצוא את התקנה בנושא ומה הפרוצדורה והתנאים לבקשה שכזאת? תודה רבה מראש על העצה.

  השב
 • 18:59, 16 במאי 2013

  רק שכחתי להבהיר שאני מתייחסת לתקנות וועדות של משרד הביטחון

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  12:51, 17 במאי 2013

  הדר, משאלך קשה לי להבין מה בדיוק נתבקשת להמציא.
  ככל , הועדה הרפואית רשאית לדרוש מהנכה שימציא לה מסמכים רפואיים הנדרשים לועדה לצורך דיון בעניינו, לאחר בדיקת הנכה ע"י הועדה. לעיתים , מאחר והנכה נבדק כבר, אין צורך שיגיע שוב לועדה , המתכנסת בשנית רק לצורך עיון במסמך שהנכה נדרש להמציא, אלא אם כן הוא מודיע על רצונו להופיע שוב בפני הועדה והוא רשאי לעשות כן.

  תגובה
 • 18:11, 17 במאי 2013

  תודה על תגובתך. אני מתגוררת בארה"ב והוזמנתי לועדה רפואית בארץ. לצערי מצבי הרפואי אינו מאפשר לי לטוס ויש מסמכים רפואיים התומכים בכך, ורפאים שכותבים שטיסה אינה מומלצת במצבי. אני הגשתי את כל הבדיקות שאילהן נדרשתי לועדה, אך נאמר לי שעדיין הם דורשים ממני להגיע פיזית לועדה. ךא ברור לי כיצד הם יכולים להתעלם מהוראות רופאים המזהירים מסכנה לחיי בטיסה, בעיקר אם יש את כל האמצעים לבצע את אותן בדיקות במקום בו אני מתגוררת. נאמר לי שאני יכולה לבקש בקשה לכינוס ועדת מסמכים אבל לא מצאתי שום הוראה מנהלית המתייחסת לנושא מה הפרוצדורה, ומה התנאים לאישור שכזה.

  אודה לך מאוד אם תוכלי להאיר את עיניי בנושא בהקדם האפשרי.

  תודה מראש,

  הדר
  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וויס קרטיה,מנהל הפורום

  12:00, 20 במאי 2013

  הדר, לא ידוע לי על נוהל ועדת מסמכים ומבירור שערכתי במשה"בט , גם להם לא ידוע על נוהל כזה.
  ככל, נכה נדרש להופיע בפני הועדה הרפואית.
  אם מסיבה חריגה כלשהי , מנוע הנכה מלהופיע , עליו לפנות בבקשה בכתב ליו"ר הועדות הרפואיות בצירוף המסמכים המעידים על מצבו , על מנת שיבחן את עניינו באופן פרטני.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות