חוות דעת - פורום חוות דעת אורתופדית

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 01:01, 2 בינואר 2013

  היי ד"ר אני עברתי פריקת כתף במסגרת טיול העבודה.הגשתי תביעה לביטוח לאומי וטרם התקבלה החלטה בתיק.הרופא המטפל אמר לי לפי ממצאי בדיקת MRI שעשיתי שחייב לבצע ניתוח בכתף האם אני יעשה ניתוח בכתף זה ישפר את תנועה בכתפיים?כמו כן האם אני זכאי אחרי שלושה חודשים שאני בבית לקבל מביטוח לאומי איזה קצבה?להלן ממצאי בדיקת הMRI תודה על תשובתך הטכניקה: תחת שיקוף הוזרקו לתוך מפרק הכתף 15 סמ"ק של תמיסת 0.1 סמ"ק גדוליניום מהול ב -20 סמ"ק סליין . עם דיכוי שומן במישורים שונים . T2- ו T1 בוצעה בתהודות MRI- בדיקת ה התוויה קלינית : מעקב אחר חבלה. ממצאים: מודגם תקין. A/C - מפרק ה הבורסה הסוב-אקרומיאלית הודגמה שמורה. הגידים המסובבים הודגמו תקינים. גיד הביצפס הודגם שמור. הלברום הקדמי תחתון מודגם קטום. מודגמת היפרדות חלקית של הקפסולה הקדמית מאחיזתה אל הגלנואיד ויצירת מעין שרוול פריאוסט עם חשד לשבב לברום מנותק בשולי שרוול הפריאוסט בקוטר 5 מ"מ (חתך אקסיאלי 9 סדרה 501 ). אין עדות לקונטוזיה של הגלנואיד בסמוך. מודגם נזק היל- זקס שטוח עם בצקת לשדית מינימלית בסמוך. לסיכום : כמתואר.

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר נחשון רנד

  ד"ר נחשון רנד,מנהל הפורום

  10:53, 2 בינואר 2013

  ניתוח יכול להקל על הכאב ולייצב הכתף ובכך להביא לשיפור הטווח אם כי לרוב הוא יעיל בעקר להקלתכאב ויציבות אבל לא משפר באופן מהותי את טווחי התועה ואף להיפך.
  אשר לשאולות ביחס לקצבה וטזכויות - תלוי אם הוכר כתאונת עבודה אבל בכל מקרה כדאי להפנות השאלה לעורך דיןהמומחה בנזקי גוף וביטוח לאומי
  ד"ר נחשון רנד
  מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה
  www.isc.co.il rand@isc.co.il
  קביעת תור: 7645400 - 03 054-7478864

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר נחשון רנד

מנהל הפורום: ד"ר נחשון רנד

מומחה בכירורגיה אורתופדית ובניתוחי עמוד השדרה. בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירו
למידע נוסף

הודעה