• 11 בנובמבר 2013

קבלתי טלפון מהרשות שהם פותחים לי תיק על חוב 2500שח

שלום,
    היום התקשרה אלי פקידה וטענה שיש לי חוב מ 2008 ועד היום , של 2500שח לרשות ושהם פותחים תיק בהוצאה לפועל.
    בתקופת זמן הזו אני גרה לבד בדירות מחולקות קטנות של חדר, אין ולא היתה לי טלויזיה - כן יש לי מחשב ואינטרנט.
    פעם אחרונה עברתי דירה לפני קצת פחות משנה וכניראה שהם שולחים מכתבים לאחת הכתובות הקודמות שלי.
    הפקידה אמרה לי שזו הבעיה שלי, ושאני זו שצריכה להוכיח שלא היתה לי טלויזיה.
    פתאום הם מצאו את הטלפון שלי, ולפני זה לא יכלו להתקשר?
    מה כדאי לעשות?

11 בנובמבר 2013
  • 11 בנובמבר 2013

עוד משהו חשוב

אם מודיעים לך בטלפון בקשי לדעת מספר התיק, באיזה משרד הוצלאה לפועל ובאיזה בית משפט זה נפתח ומתי בדיוק ומדוע לא מקבלת הודעה והתרעה מוקדמת בכתב כפי שנדרש בחוק. במידה ויש מספר תיק לכי לשם ובקשי להגיש התנגדות.
    צייני בהתנגדות כי אין כל חוב היות ואין עילת חוב היות ואין ולא היה מעולם מקלט טלוויזה וכי התיק נפתח בלא שנעשה כל נסיון לפנות אליך ולברר דבר זה.

11 בנובמבר 2013
  • 11 בנובמבר 2013

הם עושים את הניבזות הזו לעיתים קרובות

שולחים מכתב בדואר רשום, עם אישור קבלה (בדואר יודעים מה זה).
    כותבים להם כי קיבלת טלפון וגברת שמשום מה לא הזדהתה אך הציגה עצמה כנציגת אגף הגביה מודיעה לך כי יש לך חוב משנת 2008 בגין אגרת רשות השידור.
    את מצהירה שמעולם לא היה לך מקלט טלוויזיה , מעולם לא קיבלת כל דרישת תשלום ומעולם לא היית חייבת לדווח על קיום מקלט. כתבי כי את דורשת להציג בפניך מקור החיוב הזה ומקור ההחלטה על חובך, ועל איזה בסיס חוקי הם נסמכים לדרישה זו. (תמיד להשתמש במונח "מקלט" ולא במונח "מכשיר" או סתם "טלוויזיה"). הדבר היחידי שיש לך הוא מסך למחשב שאינ ו בגדר "מקלט" ומעולם לא היה כזה.
    לא להזכיר כל איזכור של אינטרנט כי זה ממש לא רלוונטי. גם בשיחה טלפונית ל להזכיר ואם אם ישאלו תגיבי: מה זה שייך? אין אגרה על חיבור לאינטרנט. אל תתיחסי לשאלות עח אינטרנט ומחשב וכל הזמן הדגישי כי אין לך מקלט ומעולם לא היתה אפשרות קליטה.

במקביל פני לנציב פניות הציבור של רשות השידור. צייני כי ידוע לך שהוא אינו מטפל בעניני גביה ואינך פונה להתלונן על עצם הגביה אלא על אופן הפניה אליך ועל התנהגות לא תקינה של אנשי האגף, בלא קשר לעצם קיום החוב או גובהו. צייני קיבלת שיחת טלפון מגברת שלא הזדהתה והודיעה כי יש לך חוב עלום שמעולם לא שמעת עליו ומעולם לא היתה עילה לחייב אותך באגרה כי מעולם לא היה לך מקלט כהגדרתו לענין זה.
    צייני כי בשיחה הבהרת עובדות אלו אך נציגת אגף הגביה שלא הזדהתה סירבה להתיחס לענות האזרח ולבשתו לכתוב ולשלוח הצהרה מתאימה, טענה שמבחינתה האזרח אשם כל עוד לא הוכח אחרת וכי עלייך להוכיח כי מעולם לא היה לך מקלט - דרישה אבסורדית שאינה ניתנת לקיום. צייני כי אינך מוכנה לקבל כתקינה תשובה במילים "זו הבעיה שלך" מגוף שהוא רשות ממשלתית המחוייבת בתום לב ובהוגנות יתירה כלפי אזרח במדינה דמוקרטית.
    כתבי כי את מבקשת התערבות כדי לקבל יחס עניני ומכובד והתיחסות להצהרותיך כנדרש בחוק ולא התעמרות ונקיטת שררה רק לשם השררה.

אגף הגביה של רשות השידור:

ת.ד. 16333 9116202

נציב פניות הציבור של רשות השידור:
    ombudsman@iba.org.il

11 בנובמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?