• 24 בנובמבר 2013

  שינוי סטטוס ובקשה לתשלום אגרה שלא אמורה להיות

  שלום,

  גיליתי כרגע באתר של רשות השידור שיש לי חוב על 2012 ו-2013, כאשר בשנים אלה לא היה לי ממיר, לא כבלים ולא עידן פלוס, ואף לא דירה על שמי (גרתי בדירה מחולקת כל הזמן הזה). מעבר לכך שלדעתי הבקשה לתשלום הייתה עבור הדירה שבה גרתי עם גרושתי, ובה כבר לא גרתי בשנתיים הללו... אני לא יודע.
  אז... איך אתם מציעים לבטל את הבקשה לתשלום? כי הרי לבטל את האגרה לעתיד זו לא בעיה (כעת אני גר בדירה אחרת, עם מקלט ללא ממיר, חיצוני או מובנה...). אני מעוניין גם לבטל את הבקשה ההזויה לתשלום על 2012 ו-2013....

  תודה על העזרה ועל הפורום הנהדר הזה.

  בברכה,

  אריק

  24 בנובמבר 2013
 • 27 בנובמבר 2013

  שינוי סטטוס ובקשה לתשלום אגרה שלא אמורה להיות

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  27 בנובמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?