• 2 בדצמבר 2013

  אגרה משנים קודמות

  שלום לכם. לפני מספר ימים דפקו בבית הורי בערב , שליח עם דרישה לתשלום אגרה על שמי על סך של כ 4,000 שח.
  בעבר קבלתי מספר פעמים דרישה לתשלום ואף קבלתי את ההצעה למחיקת חובות אך תמיד התעלמתי מכיוון שלאורך כל השנים היה לי מכשיר ללא קליטה. (_למעט שנה אחת שהיתי מנוי של הוט).
  בכל אופן עברתי בין מספר דירות שכורות ולפני כשנה רכשתי דירה שבה אני מתגורר עם משפחתי (אין להם את הכתובת) אך כל הזמן הזה הכתובת שלי רשומה בבית הורי. ועדיין גם לאחר שרכשתי דירה.
  השאלה - האם לכתוב להם שתמיד היה לי מכשיר שאינו קולט (שזו האמת כאמור למעט שנה אחת)? הבעיה שהחוק חל רטרואקטיבית רק מ2011 כלומר יש להם קייס לחייב אותי עבור שנים קודמות.
  האם עדיף לכתוב שהתגוררתי עד לפני שנה בבית הורי (אני רשום שם) והשנה גם כשקניתי דירה אין לי מכשיר שקולט (שזה נכון)?
  האם לדעתכם אני עדין יכול למחוק חובות עבר באמצעות המבצע ? כשלמעשה השנה אין אפשרות גם כך לגבות ממני ע"פ חוק?
  או פשוט להמשיך להתעלם? מתי זה אמור להגיע לעורך דין?
  מכשיר טלויזיה רכשתי לראשונה רק לפני כשנתיים או שלוש, יש להם דרך לדעת את זה? יש להם דרך לדעת אם היתי מנוי הוט שנה?
  תודה רבה

  2 בדצמבר 2013
 • 8 בדצמבר 2013

  לחתול- אגרה משנים קודמות

  תודה. חתול אפשר גם את תגובתך?

  8 בדצמבר 2013
 • 4 בדצמבר 2013

  אגרה משנים קודמות

  שם תוכן הודעה:
  איני יודעת מתי אמור להגיע לעו"ד...
  לפי חוק רשות השידור, התשכ"ה-1965, המחזיק במקלט טלוויזיה ישלם אגרה שנתית לרשות השידור (379 ש"ח לשנת 2011). כוונת המחוקק בהטלת האגרה הינה לממן באמצעות האגרה את השירותים שנותנת רשות השידור, קרי, לממן את תכני השידור שהמחזיק במקלט טלוויזיה יכול לצפות בהם באמצעות המכשיר. המדובר בתשלום חובה, המכיל רכיב של מס ורכיב של מחיר, הנגבה בגין שידורי הטלוויזיה שמספקת רשות השידור. המחוקק ביקש להטיל את החיוב באגרה על מי שמחזיק במכשיר טלוויזיה ועשוי ליהנות משידורי הטלוויזיה. אדם המחזיק במקלט טלוויזיה מחויב בתשלום אגרה גם כאשר הוא איננו הבעלים של הטלוויזיה (הטלוויזיה שייכת למישהו אחר, למשל לחבר או למשכיר הדירה). כמו כן, חובת תשלום האגרה מוטלת גם אם מחזיק המקלט מחובר לכבלים ואפילו שהוא אינו יכול לקלוט שידורים אלא באמצעות כבלים.
  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  4 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?