• 28 בדצמבר 2013

שאלה לחתול המקורי

שילמתי אגרה לראשונה במבצע של הרשות שהיה לפני מספר חודשים ובו הם הבטיחו לפתוח דף נקי.
    כעת שנת 2014 בפתח ורציתי לדעת האם אני אקבל מכתב(שובר תשלום) לשלם או שאני צריך ליזום תשלום ?
    תודה

28 בדצמבר 2013
  • 28 בדצמבר 2013

הרשות לא שולחת מכתבים אלא כאשר יש חוב. הנה ההסבר

רשות השידור לא שולחת מכתבי דרישה או חשבוניות לתשלום. למה? כי בחוק אין חובה כזו שהם חייבים לשלוח. אז נכון שכל רשות ממשלתית חייבת בהתנהלות בתום לב וביושר כלפי האזרח, אבל ראש אגף הגביה לא כל כך מתחשב בחוק.
    מצד שני, היות ואת מערכת הגביה הזו הפריטו לכמה משרדי עוכרי דין (זו לא טעות הקלדה), אז לכל אחד מהם יש אינטרס למקסימום רווח. אז גם הם לא ישלחו מכתבי דרישת תשלום. הם ימתינו ואז ידרשו הצמדה, קנסות ובמיוחד הוצאות גביה כמירע הדמיון שלהם. נכון שהחוק מחייב לשלוח מכתבי דרישה לפני נקיטת כל פעולה משפטית כמו פניה לעורכי דין, אבל גם את עורכי הדין החוק לא בדיוק מענין.
    עד היום לא ברור מה האינטרס של ראש אגף הגביה לחלק להם עוגות ומתנות כאלה, ומה בדיוק הוא מקבל מהם עמלת הברדק הזה (ואתה יכול להבין את המושג "ברדק" גם במשמעותו המקורית ברוסית). ראה התחקיר בפורסם במוספשבת מעריב מיום שישי זה.
    אנשי אגף הגביה מצפים שכל אחד יתקשר ימסור פרטי כרטיס אשראי או יחתום להם על הוראת קבע לחיוב חשבון. נכון שזה מאפשר להם לגבות כמה שירצו ומתי שירצו ולאזרח לא נשאר נייר כתוב כאישור תשלום, למקרה של דרישה כפולה, כפי שמקובל ונדרש בכל מערכת המתנהלת ביושר ותום לב.
    אבל שוב, ממתי יושר ותום לב הם חלק משיקולי העבודה של אגף הגביה והעומד בראשו אברהם כ"ץ?
    בכל מקרה, ממליץ לדרוש מהם מכתב הוראת קבע לבנק (שתוכל תמיד לבטל) או אם משלם בכרטיס אשראי לדרוש קבלה על התשלום וגם להקליט את השיחה. אפשר גם לשלוח צ'ק כאשר בשורת המוטב לרשום "רשות השידור בלבד" ולסמנו כ"לא סחיר". הים אפשר קבל העתק הצ'ק לאחר שהופקד בחשבון מקבלו ומאחור יש חותמת זיכוי כזו, ולשמור כאישור תשלום.

28 בדצמבר 2013
    • 28 בדצמבר 2013

אפשרות נוספת לתשלום היא

באמצעות שירות התשלומים הממשלתי, דרך האתר של אגף הגביה. כאן המערכת הממוחשבת של שירות התשלומים תתן אישור תשלום בדואר אלקטרוני או בהודעה על המסך שאפשר להדפיס.

28 בדצמבר 2013
      • 29 בדצמבר 2013

תודה רבה חתול יקר על התשובה המפורטת

אם אני החלטתי לשלם דרך האינטרנט, איך אדע מהי העלות ?

29 בדצמבר 2013
        • 30 בדצמבר 2013

כרגיל, הם לא מפרסמים עדיין. המתן עוד חודש לקראת תום ינואר

30 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?