אדרת טלוויזיה לנכה משרד הביטחון - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 08:49, 16 בינואר 2014

  שלום, אבא שלי נכה משרד הביטחון שמשלמים לו את אגרת הטלוויזיה בביתו. כיום, אני רוצה להעביר לו את הבעלות של דירתי על שמו - כלומר יהיו לו 2 דירות האם יהיה עליו לשלם אגרה או שהחוק פוטר?

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

  09:04, 16 בינואר 2014

  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים

  תגובה
 • 13:45, 16 בינואר 2014

  מי שמשלם אגרה הוא מי שיש בחזקתו, בשימושו ובבעלותו מקלט טלוויזיה.
  לא מענין על שם מי הדירה רשומה.
  כל עוד מדובר ביחידת דיור נפרדת (דהיינו קיום חיים עצמאיים באותה יחידת דיור, כניסה נפרדת מטבח וכד') אז מי שחי שם וןמחזיק במקלט צריך לשלם. הבעלות על הדירה לא רלוונטית.
  כך שבעיקרון מי שמחזיק במקלט בדירה בה הוא גר צריך לשלם או שמשרד הבטחון משלם בשבילו, ובדירה השניה צריך לשלם מי שמחזיק שם מקלט. זה לא נחשב שני מקלטים באותה יחידת דיור.

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור