פטור מאגרה - יש ממיר במסך אך אין קליטה של רשות השידור באזור מגורנו ? - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 10:59, 20 בינואר 2014

  אנחנו מנותקים מיס כבר כ-3 שנים. באזור בו אנו גרים אין קליטה של רשות השידור באמצעות ממיר דיגיטלי חיצוני או מובנה במסך. (ב-2014 יש עדיין כאלו אזורים בארץ !!! [ליד ירושלים]). במסך שלנו יש ממיר אך כאמור אין לו שימוש . ההיגיון אומר שאנו פטורים! האם כך???

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

  13:26, 21 בינואר 2014

  שאלה: האם קיבלתם לשלם אגרה?

  תגובה
 • 19:33, 21 בינואר 2014

  בתאריך 30/9/2013 נגבו מאיתנו 89 ש"ח בהוראת קבע (כנראה התשלום לרבעון הרביעי של 2013). עד אזשילמנו באופן שוטף למרות שכאמור אין כל אפשרות לקלוט שידור באמצעות ממיר זור מגורנו!

  אגב, בדגם המסך שלנו רשום : DVB-T ממיר דיגיטלי - כולל
  אולם המשמעות היא שקיימת אפשרות רק לחבר ממיר

  אודה על תשובתך

  תגובה
 • 20:58, 21 בינואר 2014

  אין בחוק הגדרה של תשלום לפי אפשרות קליטה בפועל.
  למרות שהתשלום הזה נקרא אגרה ולמרות שאגרה פירושה בחוק תשלום על שירות שמתקבל מהרשות הממשלתית או סטטוטורית אחרת, כאן אין קשר בין תמורה (אפשרות קליטה כלומר קיום שידור) לבין האגרה. מסחינה זו יש לראות באגרה כמס בגין עצם הרכוש על מקלט.
  מצד שני, כבר היו פסקי דין שהגדירו את כוונת המחוקק בהקשר זה של אגרה לשם קיום פעולות רשות השידור על מנת לאפשר שידור לכולם. לכן אם תבוא ההכרעה לפתחו של בית המשפט יתכן ויכריע גם צורך ביכולת לקלוט לא רק מבחינת המכשיר שבידי האזרח אלא גם מבחינת השידור וזמינותו באיזור.
  אתם יכולים להביא אישור של טכנאי שהמכשיר אצלכם לא מסוגל לקלוט שידורים דיגיטליים (בלי פירוט הסיבה, אם בגלל אי קיום ממיר או בגלל שאין שידורים כאלה נקלטים אצלכם כלל) ולדרוש מרשות השידור לבטל הדרישה לתשלום ולרשום שאין לכם חובת תשלום.

  תגובה
 • 14:01, 22 בינואר 2014

  תודה!!!

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור