לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
סרגיי

עיקול חשבון מרשות שידור

קיבלנו מכתב מרשות שידור על חוב מ שנת 2009 ע . 2015 . לא היה לנו טלויזיה וממיר בשנים האלו. והיום יש לנו עיקול חשבון מרשות שידור. מה אפשר לעשות איתם. כי אחרי כל דיונים במיילים,, הם אומרים שצריך לשלם עד 2011, שאני לא מוכן וגם אין מאיפה. מה אפשר לעשות?

עו"ד סמדר בוכובזה

המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות. תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

חנה

אימי רכשה מקלט טלביזיה על שמה בערך ב 2008 ולא הודענו דבר כי גם סבתא שלי שהיא היום בת 90 מתגוררת יחד איתה בדירה משותפת ולפי מה שידוע לי פינסיונרים שמקבלים קיצבצת זיקנה פטורים מתשלום האגרה, כרגע הם עיכלו את חשבון אימי בטענת חוב של 4700 ש"ח ובמוקד אין עם מי לדבר, מה עוד ניתן לעשות תודה מראש חנה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אגרת טלויזיה רשות השידור