• 27 בינואר 2013

קבלת הודעה על חוב של 7 שנים

נילי, שלום.
    לפני כמעט שנה הגיע לפתח הדירה השכורה שבה התגוררנו אשתי ואני "ציידים" של רשות השידור וביקשו להיכנס לדירה, בטענה שיש לי חובות שלא שולמו אף שנשלחו אלי הביתה. תהיתי איך זה יכול להיות, וביקשתי לראות העתקים מהחובות האלה, אבל לא היה בידם שום מסמך. סרבתי להכניס אותם לדירה, אבל בהצצה מעבר לכתפי הם זיהו מכשיר טלוויזיה (שהיה שייך לבעל הבית, כמה אירוני) וביקשו ממנו לחתום על מסמך כלשהו שמציין שאני מודה שהם ראו את המכשיר ואני צריך לשלם עבורו. החלטתי לא להסתבך וחתמתי. לאחר כמה שבועות הגיע חשבון אגרה לאותה שנה, ששולם במועד. וכך גם בחשבון שהגיע אחריו. הנחתי שבכך סיימתי את הנושא.
    אולם היום הגיע מכתב מאגף הגבייה, שמציין שהמקלט נמצא ברשותי שבע שנים, ומחייב אותי בסכום של 3,755 (כולל קנס פיגורים על השנה הנוכחית אותה שילמתי). כמובן שיש לשלם את הסכום האסטרונומי עד 31.1. השאלה היא מה אפשר לעשות. מרגע שהגיעו הבודקים שילמתי את האגרה בזמן. בשנים שהם הם מצויינים התגוררתי בחו"ל לזמן קצר, ובשום שלב לא הייתה ברשותי טלוויזיה עד שעברתי לדירה אליה הגיעו הבודקים (הרבה אחרי התקופה שעליה הם מבקשים תשלום). כיצד אוכל לצאת מהמצב הזה בנזק מזערי? הם אני צריך לדרוש מהם להציג בפני את ההוכחות שיש להם לכך שהיה ברשותי מכשיר טלוויזיה?

תודה מראש,
    נמרוד

27 בינואר 2013
  • 30 בינואר 2013

קבלת הודעה על חוב של 7 שנים

פנה המייל לרשות השידור, תסביר את טענתותייך וצרף אסמכתאות רלוונטיות.

עליך להסדיר עניין זה בהקדם.

30 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?