• 29 בינואר 2013

  "וותק" של מוניטור

  עו"ד שץ שלום רב,
  בדירתי השכורה יש מוניטור המחובר למחשב וללא חיבור לשום אמצעי לקליטת שידורי טלוויזיה. לפני כחודש הגיע מבקר מטעם רשות השידור, שאל כמה זמן יש לנו את המסך, ענינו שכשנה וחצי. כמובן שהוא שאל האם אנו מחוברים לכבלים, לווין או עידן פלוס- לכולם ענינו שלא, וכי הצג מתפקד כמסך מחשב לכל דבר ועניין. לפני צאתו, המבקר רשם את שמו ותעודת הזהות של בן זוגי בלבד, והלך לדרכו.
  כעת קיבלנו דרישה לתשלום שלוש שנים אחורה. כבר הבנתי שלטעון שאין לנו כלל מקלט מכיוון שהשידורים האנאלוגיים בוטלו במרץ 2011 ולכן צג הוא לא מקלט זה ללכת ראש בקיר, ואני מנסה לצמצם נזקים כרגע.
  את הצג קיבלנו מהוריי במעבר, ויש רישום במשרד הפנים מתי עברנו לכתובתנו הנוכחית. לפני המעבר, הכתובת שלי הייתה רשומה בבית הוריי, ואלו משלמים את האגרה. הטענה של משרד עו"ד פרנקל את קורן הוא שהרישום של מתי שבן זוגי יצא מבית הוריו זה 2009 וזה מה שקובע, מכיוון שברשותם מצוי מספר הזהות שלו בלבד. בפועל, יש לנו מסך מאוקטובר 2011 שבכלל לא קולט שידורים. האם יש מה לעשות בנידון מבחינה חוקית, או שעדיף קודם לשלם ולהצהיר שאין לנו מקלט לאחר מכן על מנת שלא יפתחו תיק בהוצל"פ?
  תודה מראש,
  מאיה

  29 בינואר 2013
 • 30 בינואר 2013

  "וותק" של מוניטור

  הפתרון היעיל ביותר לדעתי במקרה הספציפי שלכם הוא להסדיר את החוב ולהודיע לרשות השידור שאין לכם טלוויזיה - ניתן לעשות זא בדוא"ל תוך ציון מלא פרטיכם

  30 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?