• 6 בפברואר 2013

  מצב משפטי סבוך - מבקש סיוע

  נילי שלום, ותודה מראש על הייעוץ. המצב קצת מסובך. אשתדל שלא לייגע ולהסביר באופן ברור את את הסיטואציה והשאלה המשפטית הנגזרת ממנה:
  א' - התגורר עם הוריו עד שנת 2008 בעיר כלשהי במרכז הארץ. הוריו משלמים א. טלוויזיה כדת וכדין מאז מעולם.
  בשנת 2005 שכר א' דירה ביישוב כלשהו בשרון אך לא שינה את כתובתו בת.ז. (כלומר: זו נשארה כתובת ההורים).
  היחידה המושכרת הייתה למעשה קומה בתוך בית ודרישת תשלום האגרה אם הגיעה - כוונה אל המשכיר, בעל הנכס.
  עם כניסתו של א' לדירה המושכרת בשנת 2005 רכש מוניטור בלבד, ללא אפשרות חיבור לטלוויזיה (ללא שקע אנטנה). בפועל עשה שימוש בכבלים של בעל הנכס.
  בשלב כלשהו בתוך תקופת השכירות בשרון, בשנת , 2008 מטעמים הקשורים בעבודה שינה א' את ספח כתובתו לכתובת מגורים בת"א וזאת על סמך הצגת חוזה שכירות שלא מומש מעולם בינו לבין בעל נכס בתל אביב ( בפועל א' המשיך להתגורר ביישוב בשרון ולא עבר מעולם לת"א).
  בשנת 2011 נישא א' לבת זוגו ח' אך אף לא אחד מהם ביצע שינוי בסטאטוס הרשום או במען הרשום שלהם, היינו: א המשיך להתגורר ביישוב ולהחזיק ת.ז. המעידה כי הוא מתגורר בתל אביב, ח' החזיקה ת.ז. ובה כתובת דירתה (לצורך הדוגמא: בהרצליה) שבה היה מאז ומעולם (למעלה מ-5 שנים) מקלט אך לא שולמה בגינו אגרה.
  בני הזוג החזיקו בשתי הדירות במקביל בין השנים 2011-2012. בתחילת שנת 2013 הסתיים חוזה השכירות של א' ביישוב בשרון ולמעשה מאז הם מתגוררים בדירתה של ח' בהרצליה.
  ספחי ת.ז. של ח' או של א' לא שונו עד עצם יום זה.
  במסגרת מאמצי הגבייה של רשות השידור: נשלחה לאחרונה (ינואר 2013) לח' הודעה סטנדרטית שאינה בקשת תשלום אלא מעין מכתב שמנסה "לדוג" חייבים פונטציאלים שרוחו: אם יש ברשותך מקלט וכו '- שלם בהקדם, שאם לא כן... וכו' והוראות שונות לביצוע.
  לא' לעומת זאת נשלחה הודעת תשלום אגרה לשנת 2013כשהודעה זו נשלחת לכתובת הרשומה בת.ז. שלו היינו לדירה בתל אביב.
  בעל הדירה בתל אביב לא שילם אגרה שנים ארוכות.

  נתונים נוספים:
  לבני הזוג מסך מחשב שרכשו בשנת 2012 (יש תיעוד) הכולל מממיר עידן מובנה, כמו כן ברשותם טלוויזיה נוספת שנרכשה בשנת 2012 אף רכישתה מגובה באמכתאות.
  השאלות:
  כיצד יש לנהוג באופן הנכון ביותר שמחד - יביא לתשלום אגרה בשיעור נמוך ולא יגרור מבול של בקשות על תשלומי רטרו, מנגדכיצד יוכל א' לא לסבך את בעל הנכס בת.א.
  הצעה אפשרית (מה דעתך)? האם א' צריך להודיע לרשות השידור כי נישא לח' והם מתגוררים בכתובת פלונית רכשו מכשיר בשנת 2012 ולשלם את האגרה לשנים 12 ו-13 בלבד?
  האם לשלם את האגרה לשנת 2013 שנשלחה לא' לכתובתו בת"א ורק אחר כך להודיע על שינוי כתובת?
  האם יש באחד משני תרחישים אלו יש סיכוי כי יפנו לבעל הבית בת.א. ויתבעו ממנו תשלומי רטרו? לחלופין האם קיים חשש כי תשלום או הצהרה ביחס לשנים 2012 ו/או 2013 יפתחו "תיבת פנדורה" של הוראות לתשלום על שנים עברו?
  אנא הושיעו אותנו בעצה טובה מתסבוכת זו.

  6 בפברואר 2013
 • 6 בפברואר 2013

  מצב משפטי סבוך - מבקש סיוע - תיקון טעות סופר בגוף ההודעה

  בגוף ההודעה נפלה טעות סופר: א' התגורר עם הוריו עד שנת 2005 כמובן, ולא כפי שנכתב שם בטעות (2008).

  6 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?