שאלה בנושא תשלום אגרת טלוויזיה - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • ערן בונן

נשלח ע"יערן בונן 06:12, 7 בפברואר 2013

שלום לך עו"ד נילי. אני אזרח ישראלי, נשוי לאזרחית הולנדית אשר עובדת כדיפלומטית במשרד החוץ ההולנדי. אשתי נשלחה כדיפלומטית לשגרירות הולנד בתל אביב בשנת 1999 ועבדה שם עד תיחלת ינואר 2005 ולאחר מכן עברנו יחד כמשפחה לשרת בשגרירויות הולנד בארצות אחרות. את אשתי הכרתי בארץ באמצע שנת 2000, ומיד עברנו להתגורר יחד ברמת אביב בדירה בה התגוררה אשתי, אשר הושכרה עבורה ע"י שגרירות הולנד בתל אביב. (עד אז התגוררתי ברמת גן, והקפדתי לשלם במועד את כל אגרות הטלוויזיה שלי עד סוף שנת 2000, ויש לי קבלות על כך). בסוף שנת 2002 התחתנו בקפריסין, ולאחר מכן עברנו להתגורר בבית שהושכר עבורנו ברמת השרון ע"י שגרירות הולנד בתל אביב. כאמור מינואר 2005 ועד היום אני ואשתי מתגוררים רצוף בחו"ל. (למיטב זיכרוני, בתחילת ינואר 2005 כשעזבנו את הארץ שכחתי בכלל לעדכן את רשות השידור על כך שאני מתכוון לעזוב את הארץ). לאשתי ולי יש חשבון בנק לא פעיל בבנק הפועלים בתל אביב, ולפני מספר חודשים התברר לנו שהחשבון עוקל ע"י רשות השידור והחוב שלי לרשות השידור עומד על כ- 6,000 ש"ח. לאחר פתיח ארוך כל כך, יש לי מספר שאלות: השאלה הראשונה: האם אזרח ישראלי המתגורר יחד עם דיפלומטית זרה בדירה ששגרירות זרה שכרה עבורם בארץ, חייב לשלם אגרת טלוויזיה???? שאלה שניה: האם אזרח ישראלי המתגורר ברצף תקופה ארוכה בחו"ל ואינו בעל דירה בארץ, חייב לשלם את האגרה, (גם אם בפועל שכח להודיע לרשות השידור שעזב את הארץ). והשאלה השלישית והאחרונה: מה לדעתך עלי לעשות כדי לבטל את העיקול של רשות השידור על חשבון הבנק שלנו. אודה לך מאוד על עזרתך. שוב תודה ערן בונן

השב
  • 23:51, 12 בפברואר 2013

שלום ערן. המקרה שלך מורכב ולאור העיקולים ותוכן הפנייה, הטוב ביותר (בניגוד לייעוץ שאני בדרך כלל נותנת בפורום) הינו לקבל שירות של עורך דין.

ניתן לטפל בסוגיה שהעלת, אך יש לעשות זאת בצורה מקצועית ולבטל את החוב, את תיק ההוצלפ ואת העיקול.

פנה לעורך דין מהתחום או למשרדי 089948200.

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור