• 10 ביוני 2013

חוב לא כדין

שלום לך
    אני קיבלתי תובענה ע"י רשות השידור על חוב בסך של4300 שהתחיל משנות 2007 עד 2013
    שאלתי היא שאני אין לי טלוייזיה או מקלט כמו שאומרים בתובענה ושאני חייבת להם על מה אני חייבת ואיך הם יודעים את זה מה הוא הבסיס? בנוסף
    אני ביתי בבנייה ושיפוץ אפילו לא מאפשר לשים מקלט
    שאלתי היא מה אני אוכל עשות במיוחד שכותבים שיש לי 30 יום להשיב לתובענה ?
    והשאלה השנייה האם יבוא לי לבית ויעקלו,איני מבינה מה קורה ואיך עושים מהלך לא צודק כזה
    aeman_z@walla.com

10 ביוני 2013
  • 17 ביוני 2013

חוב לא כדין

תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.
    הייתי ממליצה בדחיפות להגיש התנגדות לתובענה בטרם יחלפו 30 ימים (אם יחלפו - תצטרכי בקשה להארכת מועד)+ עיכוב הליכים,
    אולי יש מקום להגיש בקשה למתן פס"ד הצהרתי המורה על אי קיומה של טלוויזיה משנת x,
    בהצלחה

17 ביוני 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?