תיק בהוצל"פ מטעם רשות השידור ללא ידיעתי - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • חני

נשלח ע"יחני 22:49, 17 ביוני 2013

אין לי ומעולם לא הייתה לי טלוויזיה ולא חוברתי לכבלים אף פעם. התברר לי שרשות השידור תבעה אותי ונפתח לי תיק בהוצל"פ. אני חייבת לציין שלא קיבלתי שום דרישה לתשלום ולא נשלחו לי הוראות לתשלום.לכן הפתעתי הייתה גדולה כשגיליתי שמתנהל נגדי בהוצל"פ תיק מטעם רשות השידור. מהי הסחטנות הזו?ואיך הם תובעים אדם ללא ידיעתו ובכך גם לא נותנים לו אפשרות להגיב על התביעה? לדעתי נעשה כאן מחדל והכל בשם סחטנות לשמה.

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה,מנהל הפורום

08:53, 18 ביוני 2013

עלייך להגיש התנגדות לתובענה תוך 30 יום, אחרת תיאלצי תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.להגיש בקשה להארכת מועד (אם תתקבל) חשוב להדגיש, שמי שאינו מחזיק במקלט טלוויזיה, ישלח הודעה בכתב כנדרש בחוק על כך וישמור על מכתביו כדי להגישם לבית המשפט השלום בעת הצורך כראייה.

תגובה
  • 22:36, 19 ביוני 2013

תודה לך על תגובתך.
    כאמור וכפי שציינתי לא ידעתי שרשות השידור תובעת אותי מאחר ואין ולא היה ברשותי מקלט טלויזיה,וכן מעולם לא חוברתי לכבלים(הוט)או לשידורי לווין(יס).
    לכן כשהשבוע ניגשתי לבית המשפט בעניין אחר והוצאתי רשימת תיקים שאני חייבת בהם ראיתי שאחד התיקים הוא של תביעה מטעם רשות השידור כנגדי.
    כמו כן,וכפי שציינתי מעולם לא נישלחה לי בקשת תשלום.

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור