• 30 באוגוסט 2013

הילד בן 8 פתח את הדלת

שלום

היום הגיע לי דרישת תשלום מהוצאה לפועל על סך 5200 ש"ח.

לפני כשנה יצאתי מהשרותים וראיתי בחור בוגר בפתח הדלת מדבר עם בני בן ה -8 , ישר ניגשתי אליו ושאלתי מה הוא רוצה, הוא אמר משהו בסגנון "כמה זמן יש לך את הטלוויזיה"? ...אמרתי לו משהו בסגנון "מי אתה? מעניין לי את הביצ..כמה זמן יש לי טלוויזיה" וטרקתי לו את הדלת בפרצוץ.

עצבן אותי שהילד פתח את הדלת ללא אישור ההורים ונלחצתי יותר בגלל מכת הפריצות באיזור, באיזה זכות הוא מנהל שיחה עם ילד בן 8? ואולי הוא הספיק "לתחקר" אותו.

יש לציין שהפקח עמד בדלת ולא נכנס לבית אבל מהדלת ניתן לראות את הטלוויזיה.

לכל אדם יש זכות סרוב לפתוח את הדלת, האם בכך שהילד פתח את הדלת נשללה ממני זכות הסירוב והעדות של הפקח לגביי המצאות טלוויזיה אינו חוקי?

תודה

30 באוגוסט 2013
  • 1 בספטמבר 2013

בעיקרון הזבל של רשעות השידור לא עבר על חוק אלא אם

הוא התחיל לתחקר את הילד מעבר לשאלה בסגנון "אבא או אמא בבית?"
    שאז זה כבר מצב משפטי לא ברור.
    מאידך, המצאות מכשיר טלביזיה בבית שניתן היה לראות מהדלת בלי להכנס לדירה זו עדות מספקת. השאלה החשובה היא מה היה בטלביזיה באותה עת.

החל מהיום יש אישור בית משפט (הסדר פשרה בתובענה יצוגית של עו"ד פוקס בירושלים) למה שהיה ברור לכל אחד אך זכה להתעלמות שיטתית ומנוגדת לחוק מאגף הגביה, דהיינו כי לא משלמים אגרה בגין אחזקת מכשיר אלא בגין אחזקת מקלט. לשם כך יש צורך שהמכשיר יקלוט, ומאמצע 2011 אין מכשיר יכול לקלוט אלא אם מחובר לו ממיר דיגיטלי או שזה מכשיר חדיש שיש לו ממיר DVBT מובנה פנימי. ממיר דיגיטלי זה עידן+ או ממיר של יס או הוט.

אם ניתן לטעון שמשמש רק לראות DVD סרטים או מהמחשב סרטים שהורדו וכד', ואם אין ממיר בבית כלל, אז לא מחוייבים באגרה.
    זה לא אומר שהם לא ינסו לשקר ולספר סיפורים כאילו מחוייבים באגרה בכל מקרה, אבל החוק כאן ברור.

1 בספטמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?