לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אני ואני

בקשר להצעה המיוחדת של רשות השידור

שלום לכולם, קיבלתי כמו רבים אחרים את ה"הצעה המיוחדת" של רשות השידור לתשלום אגרה ומכל הפרסומים לא הבנתי משהו חשוב: יש לי טלויזיה בבית מזה שנתיים (מאז שנכנסתי לדירה) אבל אין לה ממיר פנימי וגם לא מחובר אליה ממיר חיצוני. מחובר אליה דיוידי והארדיסק שאני מוריד אליו סרטים באינטרנט. קראתי שמצב דברים כזה, לא צריך לשלם אגרה. העניין הוא שמעולם לא עדכנתי את רשות השידור שיש לי טלויזיה וגם לא עדכנתי אותם שאין לי ממיר. מה זה אומר עלי? אני צריך לשלם אגרה או לא? צריך לשלוח להם טופס פטור או לא? האם העובדה שלא עדכנתי אותם שיש לי טלויזיה אבל אין לי ממיר מקימה לי חובה לשלם? תודה רבה מראש!

הג'אקל

לכל טלויזיית LCD/LED כמעט יש ממיר פנימי ובמידה וכך חלה עליך חובת תשלום. לא כדאי לשלם 356 שח כל שנה מאשר לפחד ואז ביום בהיר אחד לקבל עיקול בחשבון בנק של 7,000 שח ? אני ניצלתי את ההצעה המיוחדת של הרשות ואת ההבטחה שלהם בכתב שלא ייגבו חובות עבר ושילמתי. תראה את ה 356 כסוג של מס לממשלה ולא כתשלום לערוץ ה 1 כי באמת לערוץ זה אין זכות קיום

אני ואני

אגב, אם זה עוזר במשהו, הטלויזיה היא LG 42LD460.... :-)

הג'אקל

עשיתי בשבילך את העבודה ומצאתי שיש מקלט תסתכל בלינק המצורף ותראה שם : TV tuner presence= YES על פי חוק אתה צריך לשלם אגרה. תעשה כמוני, תשלם, ישכחו לך חובות עבר ותראה את התשלום כסוג של מס כי באמת קשה לשלם את זה כשחושבים לאן הכסף הזה מגיע (למשכורות מנופחות ולאוכלי חינם) אבל לצערנו זה החוק http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/lg-42ld460-42-lcd/4507-6482_7-34346387.html

נוריאל

לא נכון , יש 2 דברים שונים טיונר אנלוגי וטיונר דיגיטלי טיונר אנלוגי לא חייב אגרה מיום הפסקת השידורים ועברה לשידורים דיגיטלים ככה שרק מי שקנה טלוויזיה אחרי 2011 ( ויש בא טיונר dvbt ( או מי שמנוי לכבלים או יס חייב לשלם כל היתר פטור אתה ואתה לא חייב כלום גם לא על שנים קודמות כי אין לטלוויזיה המצוינת כן טיונר לשידורים דיגיטלים הוא חייב ממיר כלשהו לא להתייחס לנשלח

הג'אקל

נוריאל, אה טועה, המקלט הוא דיגיטלי. אני ואני, בשביל 356 שח לשנה בשביל מה לך לקחת סיכון. תשלם ותיפטר מזה. מבצע כזה של הרשות לא נראה לי יחזור ובשביל מה להיות בפחד כל הזמן.

נוריאל

לא טועה לא יודע מה גרם לך להחליט שהמקלט של אתה ואתה דיגיטלי פשוט מאוד מקלט דיגיטלי חייב להיות בו את הסמל עליו בדיוק קמו שמציינים 1080p גם DVBT חייב להיות רשום ככה זה בדיגיטלים , איפרבנד זה לא מקלט דיגיטלי זה אנלוגי

נוריאל

גם בדקתי וסוג הטיונר שיש בסוג הטלוויזיה שצוין אין בו תמיכה בdvbt , הוא חייב ממיר בכל מצב

הג'אקל

למרות שבשביל 356 שח ופתיחת דף חדש עם הרשות לא הייתי חושב פעמיים ומשלם

אני ואני

ג'אקל, אני מבין מה אתה אומר אבל בעיקרון, כמו בכל דבר, אם אני לא אמור לשלם - אז מדוע שאשלם? אשלם ברצון אם אני צריך אבל לא אתנדב לשלם כשאינני צריך. חתול - נשמח לחוות דעתך. האם מכשיר טלויזיה שיש לו: TV tuner presence= YES אבל אין לו: טיונר לשידורים דיגיטלים (dvbt) חייב בתשלום או לא? זה בוודאי יכול להיות רלבנטי גם לאחרים בפורום. תודה מראש!

אני ואני

אוקיי, ג'אקל, אתה יודע אולי לומר איך אפשר לבדוק שאין בטלויזיה ממיר פנימי? אני עד היום ידעתי שאין לי אפשרות לראות שידורי טלויזיה ללא ממיר חיצוני שמחובר למכשיר אבל האם יכול להיות שיש ממיר פנימי ורק משום שאין חיבור לאנטנה אני לא קולט שידורים? האם העובדה שיש ממיר פנימי ואין אנטנה מספיקה כדי שאחשב כמי שאין לו מקלט? אני רוצה להבהיר - אין לי בעיה לשלם את האגרה וגם אין לי התנגדות עקרונית לכך. זה לא מה שיעשה אותי עשיר או עני. פשוט עד עכשיו הייתי בטוח שאני לא צריך ואני לא מעוניין לשלם סתם. רק רוצה להבין מה מעמדי... תודה שוב.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אגרת טלויזיה רשות השידור