נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

חוק גרוניס אושר לקריאה שנייה ושלישית

החוק יסלול את דרכו של שופט, שנותרו לו פחות מ-3 שנות כהונה עד פרישתו לגמלאות, לכהן כנשיא ביהמ"ש העליון

מאת: מערכת משפטי| | 2
חוק גרוניס אושר לקריאה שנייה ושלישית

 הצעת חוק בתי המשפט של חבר הכנסת יעקב כץ, לפיה תבוטל הוראת החוק הקובעת כי לא ימונה נשיא או משנה לנשיא בית המשפט העליון ונשיא או משנה לנשיא בית הדין הארצי לעבודה, אם לא נותרו לו שלוש שנות כהונה לפחות בטרם יציאתו לקצבה, אושרה ב-28.11.2011 לקריאה שנייה ושלישית.

החוק, לכשיאושר בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, יסלול את דרכו של שופט, אשר נותרו לו פחות מ-3 שנות כהונה עד פרישתו לגמלאות לכהן כנשיא בית המשפט העליון. החוק יחול גם על תפקיד נשיא בית הדין הארצי לעבודה.

ועדת חוקה הפסיקה את הדיון בחוק בשבוע שעבר, לאור הסתייגותו של ח"כ חנא סוייד שביקש להחיל את החוק גם על נשיאי בתי המשפט השלום והמחוזי. ח"כ יואל חסון טען, כי מדובר בנושא חדש וכי לא ניתן לדון בנושא חדש, שלא עלה לדיון בשלבים המוקדים של הדיונים בהצעת החוק. חסון תבע לעצור את הדיון עד אשר ועדת הכנסת תדון ותחליט האם הנושא חדש.

ועדת הכנסת דנה והחליטה כי ההצעה מהווה נושא חדש ועל כן לא ניתן להכניס את הצעת ח"כ סוייד כהסתייגות לחוק. בשל התארכות הדיון ובקשת הרוויזיה, נמנע מהועדה להמשיך ולדון בחוק.

כאמור, הועדה סיימה ב-28.11.2011 את הדיון בחוק, דחתה שורה של הסתייגויות לחוק שהוצעו ע"י חברי הכנסת מהאופוזיציה, ואישרה את הצעת החוק להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, בתמיכת 4 חברי כנסת והתנגדות 3 ח"כים.

עוד בנושא:

חוק גרוניס - מהו?

לקריאת הידיעה הקודמת בנושא

לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
הצעת חוק בית המשפט העליון
מערכת משפטי

מערכת משפטי

עו"ד אורנית אבני גורטלר היא עורכת פורטל זאפ משפטי מעל ל-7 שנים.

לפרופיל המלא