נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

אגד לא עמדה בלוח הזמנים, ותפצה

שתי נוסעות הגישו ב-24.11.08 תביעה נגד אגד לפיצוי בשל אי עמידה בזמני הנסיעה של קו אוטובוס מס' 50 היוצא מרחוב גבעת בית הכרם בירושלים.

מאת: מערכת משפטי| | 2
אגד לא עמדה בלוח הזמנים, ותפצה

שתי נוסעות הגישו ב-24.11.08 תביעה נגד אגד לפיצוי בשל אי עמידה בזמני הנסיעה של קו אוטובוס מס' 50 היוצא מרחוב גבעת בית הכרם בירושלים.
התובעות טענו, כי במספר אירועים שונים שאירעו בשנים 2007-2008, האוטובוס לא הגיע בזמן, ולכן הן דורשות פיצוי בסך 15,000 שקלים.

אגד התייחסה לאירועים שציינו התובעות, וטענה כי לגבי האירוע מיום 12.11.08 , אכן באותו יום נגרמו עיכובים בהגעת האוטובוסים, לרבות קו 50, וזאת עקב שיבושי תנועה כבדים בכל מערך התחבורה בעיר, כולל עבודות תשתית הרכבת הקלה במרכז העיר ובצומת הגבעה הצרפתית.

לגבי האירוע מיום 13.11.08 טענה אגד, כי לא בוצעו כלל נסיעות באותו יום בשעות 14:30 ו - 15:00 כתוצאה מסגירת אזור שדרות הרצל לתנועה עקב מרוץ אופניים, והעיכובים שנגרמו בשל כך אינם נתונים לשליטתה.
ביחס לאירוע מיום 16.11.08 , טענה אגד כי מדובר באיחור מזערי של 4 דקות, הנכלל במסגרת סטיית התקן המקובלת והמותרת ואשר לא ניתן למנוע אותה.

באשר לאירועים משנת 2007, אגד טענה כי אין כיום בידיה כלים לבדוק את הטענות שטענו התובעות.

אגד צריכה להתחשב באילוצים
השופטת אנה שניידר מביהמ"ש לתביעות קטנות בירושלים קבעה, כי היא השתכנעה, שהתביעה הוגשה לאחר ש"הגיעו מים עד נפש".
השופטת ציינה, כי ירושלים סובלת חדשות לבקרים משיבושי תנועה עקב אירועים שונים המתרחשים בתחומה, וגם עבודות התשתית לרכבת הקלה אינן מוסיפות, בלשון המעטה, לקיומה של תחבורה ציבורית תקינה בעיר. בנסיבות אלה, על אגד להתחשב באילוצים השונים ולתכנן את זמני הנסיעה של האוטובוסים בהתאם, כך שלוח הזמנים המפורסם על ידה יהיה תואם, ככל האפשר, למועדי הגעתם של האוטובוסים בפועל, והמשתמשים בתחבורה הציבורית יוכלו לכלכל צעדיהם בהתאם, קבעה השופטת.

עם זאת, השופטת קבעה כי התובעות לא הוכיחו את מלוא סכום הנזק הנטען, ועל כן ראוי כי אגד תפצה אותן סכום של 500 שקלים עבור כל אחת.
לפיכך, אגד חויבה בפיצוי של 1,000 שקלים. (ת"ק 4720/08 נתנאלי שבו ליאורה נ' "אגד" - אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ).

לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
בית המשפט לתביעות קטנות פיצוי כספי השופטת אנה שניידר
מערכת משפטי

מערכת משפטי

עו"ד אורנית אבני גורטלר היא עורכת פורטל זאפ משפטי מעל ל-7 שנים.

לפרופיל המלא