התפטרות בדין מפוטר ע"ס סיבה רפואית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עומרי

  נשלח ע"יעומרי 13:13, 15 ביולי 2014

  שלום אני בודק האם יש לי אפשרות להתפטר בדין מפוטר. אני עובד כבר כמה שנים במקום בו העבודה כרוכה בהבחנה בין צבעים. אני עיוור צבעים (קושי להבחין בין אדום לירוק) ועד היום איכשהוא הסתדרתי עם העבודה אבל בשנה האחרונה הראיית צבעים הדרדרה, הקושי להבחין גדל וזה גם גורם לי לאי נוחות שכן אני רואה את הצבעים הנ"ל אחרת בכל עין וצריך להתאמץ יותר כדי לפצות על כך. הלכתי לרופא תעסוקתי שלא הפנים שלא ניתן לעשות "שינויים ארגונומיים" בעבודה כדי להקל על הבעיה שכן מדובר במערכות ממוחשבות המערבות אינדיקציות על פי צבעים שהעבודה איתן הכרחית. השאלה שלי היא כזאת - אם המעסיק שלי חושב שהפתרון הוא להעביר אותי תפקיד בתוך הארגון, האם אני חייב להסכים לכך? מה קורה אם אני מסרב? האם יש לי זכות לסרב להעברת תפקיד? האם סירוב כזה הוא בגדר התפטרות? תודה מראש

  השב
 • 16:57, 17 ביולי 2014

  ברמה העקרונית, ברגע שישנה מגבלה מסוימת, והרופא אישר זאת. המעסיק מחויב למצוא משרה שתוכל להתאים את מגבלותיך. במידה ואינו מוצא משרה כזאת, הינו נדרש לפטר אותך בכדי שתוכל לקבל את כל הזכויות הסוציאליות המגיעות לך על פי דין. באם אין המעסיק נוהג לעשות זאת, הינך רשאי להתפטר בדין מפוטר ולתבוע בהתאם לכך את פיצויי הפיטורים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.