התפטרות על רקע הרעה במצב הבריאותי - מועד תשלום פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קארין

  נשלח ע"יקארין 14:11, 20 ביולי 2014

  ככל הידוע לי שבהתפטרות מהעבודה עקב ירידה במצב הבריאותי (כולל אישור הרופא התעסוקתי) אמורים לשלם פיצויי פיטורין כיוון שהמצב הינו מתפטר כדין מפוטר. אבקש לברר: 1. תוך כמה זמן על המעסיק לשלם את פיצויי הפיטורין? 2. במקרה ולא ישלם בזמן, האם זה ייחשב כהלנת שכר? 3. איך לחשב את גובה הפיצוי שבסעיף 2?

  השב
 • 16:59, 20 ביולי 2014

  המועד לתשלום פיצויי פיטורים לגבי עובד או מי שזכאי לפיצוי פיטורים מכוחו – המאוחר שבין המועדים האלה:

  א. יום הפסקת יחסי עובד ומעביד. ב. המועד שנקבע לתשלום פיצויי הפיטורים על-פי הוראת הסכם קיבוצי, הסדר קיבוצי אחר או צו הרחבה החלה על העובד;
  פיצויי פיטורים מולנים אם לא שולמו תוך 15 ימים מהמועד לתשלומם; פיצוי הלנת פיצויי פיטורים יהיה כדלקמן:

  (1) שולמו פיצויי הפיטורים בתקופה שבין היום הששה עשר לבין היום השלושים שלאחר המועד לתשלומם – הפרשי הצמדה לתקופה שמן המועד לתשלומם עד ליום שבו שולמו;

  (2) שולמו פיצויי הפיטורים לאחר היום השלושים שלאחר המועד לתשלומם — הפרשי הצמדה לתקופה שמן המועד לתשלומם עד ליום שבו שולמו, בתוספת 20% על הסכום הכולל של פיצויי הפיטורים והפרשי ההצמדה כאמור בעד כל חודש שבו לא שולמו פיצויי הפיטורים; בעד חלק מחודש תשולם התוספת של 20% האמורה באופן יחסי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.