סיבת פיטורים תמוהה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • Miki

  נשלח ע"יMiki 13:07, 20 בספטמבר 2015

  שלום, עבדתי בחברת הייטק גדולה במשך 2.5 שנים עם הצטיינות (בונוסים וכד'). החברה עובדת בשיטת sprints of two weeks כלומר שמים יעדים לשבועיים. אז אם למישהו מתכנן חופש בשבועיים הנ"ל חייב להגיד ואז מורידים מעומס של שבועיים האלו את המשקל של אותו הבן אדם ( אי אפשר לקחת חופש באמצע אם לא הודעת לפני ). אז: הודעתי 3 שבועות לפני שאצטרך חופש של-3 אולי 4 ימים. המנהל אמר "תגיד את זה בתחילת sprint הבא כי כרגע אנחנו באמצע sprint ". המצב אבל היה שהיה פרויקט עמוס ואחרי שספרנו את כל הימים שיש לנו עד לשחרורו היה לחוץ יחסית. אז בתחילת sprint הבא, הגיע המנהל ואומר לי "אני רואה שלקחת חופש. מה פתאום אתה אומר את זה רק עכשיו, אתה יודע שזה לחוץ, אני לא מאפשר לך לצאת לחופש הזה" מפה התחלתי לחפש פתרונות ואחד הפתרונות שהצעתי שאעבוד 150% אחוז ואשלים את המשימות שלי עוד לפני החופש שכבר לא ניתן לבטל (טיסה מאד חשובה לי). אישרו לי כזה דבר ובאמת עבדתי כל יום עד +22:00 והצלחתי להביא 90% את הפרויקט לסיומו. יומיים לפני החופש שלי, הלכתי לשוחח ולדווח סטטוס למנהל רק שהתברר שהוא טס לשבוע חופש ליוון באותו היום. אז דיווחתי את המצב יום לפני החופש שלי למנהל של מנהל שב-99% הפרויקט ייצא שבוע לפני deadline כי הכל גמור שם ואני כן חייב לצאת לחופש הזה. הוא ענה אני צריך אותך אבל תעשה מה שאתה חושב וכך יצאתי לטיסה שלי. הפרויקט אכן יצא שבוע לפניי וכולם קבלו מכתב תודה חוץ ממני שקיבלתי מכתב לשימוע בטענת "הפרת משמעת חמורה" בשימוע הם פשוט שתקו, אני הוכחתי למעשה שבלעדיי הפרויקט הזה בכלל לא היה יוצא ותרומתי הייתה כל כך גבוהה שהוא יצא שבוע לפני המתוכנן )כי היו שינויים מאד קטנים כשלא הייתי). במכתב פיטורים הם רשמו סיכום של השימוע אם לא מעט אי-דיוקים כמובן אלו לטובתם בנוסף בקשתי חודש הסתגלות נוסף כי זה בדיוק נפל על חגים (לפני ראש השנה) ואמרתי לא אמצע עבודה כרגע – סירבו. כל הנאמר למעלה יש תכתובת מוצקה והקלטה של השימוע נראה לי בקשה של 3 ימים עם התראה של 3 שבועות ובנוסף הפרויקט אכן יוצא שבוע לפני המתוכנן עם קשר ישיר של תרומתי, זה קצת תמוה. השאלה: האם הפיטורים מוצדקים? אם לא, אני מחפש עו"ד שיעזור לי תודה, שנה טובה וגמר חתימה טובה. gggmeil@gmail.com

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:53, 21 בספטמבר 2015

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.
  בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון האם ביצוע הפיטורים בנסיבות העניין היה בהתאם לכללי הדין ואם לא מהם האפשרויות העומדות לרשותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.