קיזוז מהשכר עקב טעות אנוש בעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 18:29, 17 ביולי 2016

  שלום רב, אני עובד בתחנת דלק בתור מתדלק מזה מספר חודשים. בחודש שעבר תדלקתי רכב בעל מנוע דיזל בבנזין 95 עקב טעות אנוש. המעסיק שלי הורה לי למלא ג'ריקן של סולר בעלות של כ100 שקל ונתן אותו ללקוח. באותו מעמד הודיע לי שהסכום הזה ינוקה מהפרמייה שלי בנוסף לסכום שכבר שתדלקתי אותו(כ50 שקלים). יש לי 2 שאלות: 1.האם זה חוקי להוריד משכרי את מחיר הסולר ב'גריקן בעלות 100 שקלים ממשכורתי ? 2.האם הורדות האלו צריכות בין אם שהן חוקיות או לא להיות רשומות בתלוש המשכורת ? אני עובד בחוזה כעובד יומי וישנו סעיף בנושא שכר העבודה-"בנוסף לשכר השעתי העובד יהיה זכאי לתשלום פרמייה ו/או גמול שעות נוספות לפי העניין.תשלום פרמייה מותנה בתדלוק רכבים בפועל על ידי העובד במשמרתו... תשלום זה יבוצע החל מתדלוק הרכב הראשון וממנה יקוזזו/יתווספו הפרשים מהמשמרות." כמו כן ישנו סעיף בחוזה המתייחס להתחייבות העובד שבו רשום "העובד מתחייב לבצע את עבודתו במסירות ובנאמנות ולמלא אחר כל הוראות המעביד כפי שימסרו לו." משהו נוסף: האם המעסיק חייב לתת לי את הנספחים של חוזה העבודה שחתמתי עליו במידה וקיימים ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:29, 18 ביולי 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, חוק הגנת השכר קובע בסעיף 25 רשימה של סכומים אותם ניתן לנכות משכרו של העובד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.