לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שני נעמה

התייעצות בנוגע להתפטרות ממקום עבודה

שלום, מזה 4 חודשים עבדתי בחברה העוסקת בתחום מסוים, כאשר תפקידי כלל מתן שירות לקוחות ושיווק טלפוני לצד כתיבת תוכן מקצועי באותו התחום. לפני כשבועיים קיבלתי שיחה מהמנהל שלי, בה נשאלתי ״מה דעתי על להפחית את שעות העבודה שלי״, כאשר הכוונה הייתה להפחית אותן בחצי. בתמימותי הרבה מסרתי לו שזו החלטה שלו וכי אני לא יכולה להחליט בשבילו, אמנם ציינתי שאני מבחינתי הייתי מעוניינת להמשיך ולעבוד באותו היקף משרה. יש לציין כי למיטב זכרוני (בהמשך אסביר מדוע אני מתבססת עליו בלבד) החוזה לא כולל התחייבות בנוגע להיקף שעות מסוים. בכל אופן, בעקבות אותו הקיצוץ בשעות ובעקבות אי שביעות רצון מצטברת, החלטתי לעזוב את מקום העבודה. יצרתי קשר עם מעסיקים שונים והתקבלתי למקום עבודה חדש, אשר למעשה מתחרה בחברתי הנוכחית. אני מעוניינת להגיש את התפטרותי, אך חוששת מאוד לעשות זאת ולהפר את חוזה העבודה, ממספר סיבות: 1. חוזה העבודה לא זמין לי. לדברי המנהל הוא ״ נמצא במשרד״, ועל אף שביקשתי לקבל אותו באופן חוזר ונשנה במהלך היומיים האחרונים, הוא לא הראה נכונות לסייע לי בקבלתו. 2. זכור לי בבירור כי החוזה כלל סעיף המחייב אותי לעבוד בעסק במשך שנה, ללא אזכור בנוגע לסכום הכסף שיגבה ממני במידה ואפר תנאי זה. יש לציין כי לא עברתי כל הכשרה בתשלום- אני משתמשת בכישוריי האישיים בלבד לטובת ביצוע העבודה. האם לדעתכם הסעיף הזה תקין ובר אכיפה? 3. לאחר שהפעלתי לחץ רב לקבל את החוזה העדכני, המנהל הסכים לשלוח לי ״גרסא ישנה״ שלא זהה לזו שחתמתי עליה, כשלדבריו ההבדל העיקרי הוא שחסר בחוזה זה את סעיף ההתחייבות לשנה. באותו החוזה מופיע סעיף ״אי-תחרות״ שהפרתו מותנית בתשלום של 20,000 ש״ח קנס והוא כולל הסכמה בנוגע להימנעות מפעולות הקשורות בתחרות בחברה במשך 3 החודשים העוקבים לסיום עבודתי. בהתחשב בכך שאני לא מתכננת לעבוד באותו התפקיד אלא בתפקידים אחרים, בכך שלא קיבלתי הכשרה מיוחדת ולתחושתי אין בידי אף סוד מסחרי- האם ייתכן שאתבע בגין המעבר ואאלץ לשלם את הסכום רק משום שמדובר בחברות מתחרות? האם זוהי זכותו של המעסיק לדרוש לדעת לאיזה מקום עבודה אני מבקשת לעבור בעקבות אותו הסעיף? 3. כמו כן, אני חוששת מאוד שהמעסיק יחליט להלין את שכרי ולאלץ אותי לתבוע על מנת לקבלו. האם יש אמצעי ביניים שניתן להיעזר בהם על מנת לדרוש אותו, קודם לתביעה? תודה רבה מראש !

עו"ד אורנה שמריהו

שאלתך מתאימה לייעוץ אישי ולא מעל דפי הפורום.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני עבודה