ימי חופשה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 16:16, 6 באוגוסט 2012

  שלום. אני עובדת 6.5 שעות ביום, 5 ימים בשבוע בשעות הצהריים עד הערב. אני עובדת במשכורת גלובלית חודשית. המנהלת חשבונות אומרת לי שאני זכאית רק ל- 8 ומשהו ימי חופשה בשנה. האם זה נכון? שאלה שניה... האם הבוס שלי יכול לחייב אותי לצאת ליום חופש, בטענה שאין מספיק עבודה באותו היום, למרות שאני לא רוצה יום חופש? ואחרונה... המקום סגור בחול המועד פסח וסוכות. האם הבוס שלי יכול להוריד לי כסף מהמשכורת עבור הימים האלה? האם אפשר להוריד ימי חופשה עבור ימים אלו? ואין אין לי מספיק ימי חופש האם הוא יכול להוריד לי כסף? תודה רבה רבה רבה

  השב
 • 17:01, 6 באוגוסט 2012

  ניתן להוציא לחופשה כפויה ובכפוף להודעה מראש על יום החופש. ניתן להוציא לחל"ת בכפוף ליתרת ימי חופשה חיובית בלבד. יש זכאות לעשרה ימי חופשה אולם כל יום יהיה בתשלום של שש וחצי שעות בהתאם לעבודה בפועל. הדבר תואם לקבלת כ- 8 ימי חופש מלאים (8.6 שעות ביום).

  תגובה
 • 00:47, 7 באוגוסט 2012

  ראשית תודה על התשובה
  אבל הבהרה,,, אם אין לי ימי חופשה במצטבר אז הבוס שלי לא יכול להוריד לי כסף עבור הימים שהמקום עבודה סגור כגון: חול המועד סוכות וראש השנה?? הוא חייב לשלם לי אותם??
  שוב תודה
  אור

  תגובה
 • 12:29, 8 באוגוסט 2012

  כן, במידה ומדובר בחופשה כפויה ואין ברשותך ימי חופשה צבורים, יחויב המעסיק בתשלום בעבור ימים אלו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.