צבירת ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • י אמנון

  נשלח ע"יי אמנון 13:39, 5 ביולי 2013

  עובד שלי שיצא לגמלאות צבר 30 ימי חופש מחלה שולמה לו משכורת אחרונה ,הבראה, וצבירת ימי חופשה שלא ניצל.(פיצויים לא קיבל) כעבור חודשיים חזר לעבודה בשלושת רבעי משרה כדי לא להקטין את הגימלה מביטוח לאומי.כעבור 3 שנים קיבל אירוע לבבי ובעקבותיו חופש מחלה ל60 יום מנהל חשבונות אישר לו לו את ימי חופש המחלה שצבר מיום חזרתו לעבודה ולא התייחס לחופש המחלה שצבר לפני היציאה לגמלאות. ולכן תוגמל חלקית העובד טוען שמגיע לו את ימי המחלה שקוזזו לו מכיוון שלא משך את הפיצויים מתוך ידיעה שיחזור לעבודה ולא שם לב לתלוש המשכורת שהתחיל ספירת ימי מחלה מחדש כששב לעבודה ,ודורש תשלום עבורם.מדובר בחברה בע"מ עם 50 שותפים ולכן חייב לשלם לפי החוק ולא לפי מצפוני

  השב
 • 15:40, 12 ביולי 2013

  שם תוכן הודעה:

  תגובה
 • 15:45, 12 ביולי 2013

  על פי חוק פיצויי פיטורים, צריך נתק של שישה חודשים על מנת שלא ניתן יהיה לטעון לרצף זכויות, לכן לא ניתן לתת תשובה חד משמעית לשאלתך והעניין נתון לפרשנות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.