אלימות בעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נטע

  נשלח ע"ינטע 19:27, 28 באוגוסט 2013

  שלום. אני עובדת במשרד פרסום קטן כמעט שנה.לאורך כל השנה הזו ישנה בחורה שכל הזמן מוצאת על מה לריב איתי, מגיעה למצב של אלימות מילולית חריפה, קללות וגידופים מזוויעים ומבזים ואפילו עשיית חרם במשך כחודש. היום, היה השיא בו בשל סיטואציה מקצועית, חייגה לעמדה שלי - צרחה וקיללה ובין היתר אמרה שלא אעיז להתעסק איתה, אמרתי לה : שיהיה לך המשך יום טוב״ וזהו, ניתקנו את השיחה. תוך כמה דקות עלתה למשרד שלי סובבה לי את צג המחשב לחלוטין, הפילה את הרמקולים בצורה אלימה ואיימה שלא אעיז להתעסק איתה בצרחות ופשוט יצאה מהמשרד. נשארתי קפואה במקום, חיכיתי שהבוס יגיע, סיפרתי לו על הנושא ( יש לציין שהיו כל מיני מקרים שהוא כבר מודע אליהם אך לא עשה דבר) וביקשתי שיעשה משהו, יפעל למען ביטחוני וכבודי, וימצא את הדרך לענישה. מהתנהלות השיחה שלנו נרטה שלא מתכוון לעשות דבר ולא באמת מזיז לו מה היה ואיך אני מרגישה. שאלתי היא האם יש משהו משפטי שאוכל לעשות כנגד הבוס, שלא אכפת לו שעובדת תוקפת עובדת באלימות מילולית עד כדי הפיכת דברים בשולחנה, שאני עוברת עוגמת נפש אחת גדולה ממנה ועוד יותר מחוסר המעש שלו בנושא. יש משהו שניתן לעשות? תודה רבה מראש.

  השב
 • 08:57, 2 בספטמבר 2013

  אלימות במקום העבודה הינה באחריות המעסיק ובמידה ואינו מתעתד לעשות דבר, ייתכן כי ניתן תוכלי להתפטר בדין מפוטר עקב נסיבות בהן לא ניתן לדרוש ממך להמשיך בעבודתך אולם אם טרם השלמת שנת עבודה לא תהיי זכאית לפיצויים.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.