קניין רוחני על טכנולוגיה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • אמיר

נשלח ע"יאמיר 13:55, 9 ביולי 2012

שלום אומנם דוגמה לשאלה למבחן ( לא ללימודי משפטים ) , קיבלתי תשובות סותרות אשמח לקבל תשובה -תודה רבה : "חברת אמזון פיתחה קורא ספרים אלקטרוניים בשםKindle 2 . המכשיר מאפשר לעיין בכותרים אלקטרונים (ספרים, עיתונים, בלוגים), ובאמצעות יישום חדש "read-to-me" מאפשר למשתמש להאזין להקראה מוקלטת של הספר. חברת סוני החלה לאחרונה להפיץ קורא ספרים דומה בשם Candel" א. האם קורא הספרים של אמזון עשוי לעורר עילות תביעה משפטיות המובססות על קניין רוחני? ב. האם לאמזון עילת תביעה כנגד סוני?

השב
  • 14:01, 9 ביולי 2012

אמיר שלום,

פורום זה לא נועד לתת תשובות לשאלות למבחן.

תגובה
  • 14:05, 9 ביולי 2012

ואם היה פוטנציאל לייעוץ משפטי בתשלום אז כן היה מיועד ?
    הבנתי איך זה עובד :)

תגובה
  • 14:13, 9 ביולי 2012

ממש לא, הפורום נועד לשאלות עקרוניות של אנשים. הפורום לא נועד לחסוך לך את זמן הלימוד ולענות לך לשאלות עבור המבחן ו/או לברר עבורך האם התשובה שכתבת במבחן נכונה. כמובן שאיני בא לחנך אותך אך לי זה נראה כמו קיצור דרך לא ראוי

תגובה
  • 14:39, 9 ביולי 2012

זה בכלל לא המקרה .
    ומכיוון שזה לא הפורום המתאים (תרתי משמע )אני לא ארחיב על המקרה
    רק אציין שהשיפוט שלך כ "לא ראוי" לא מבוסס ולא ראוי בעצמו .

ציינתי למעלה שיהיו חילוקי דעות בתשובה על הקייס תוך תהליך למידה ולכן עלתה השאלה גם מתוך תהליך למידה .

תגובה
  • 14:53, 9 ביולי 2012

אמיר שלום,

אני לא הבנתי את זה כך. ואם נפגעת אני מתנצל.
    התשובה בקצרה:
    כן, יכולות להית מספר טענות אך כלפי סוני שעיינן טענות של גניבת עין, במידה שיש סימן מסחר אז גם טענה להפרת סימן מסחר. אם סוני היתה בוחרת בשם אחר שלא דומה לקינדל לא היתה יכולה להיות כל טענה.

תגובה
  • 15:12, 9 ביולי 2012

הבהרת בדיוק את הנקודה שהייתה במחלוקת
    שבעצם מדובר בעיקר רק על גניבת עין בגלל השם . ושאין ביסוס משפטי להעתקת המצאה והפרת פטנט במקרה הזה כי מדובר בתהליך ולא בהעתקת הביטוי שלו .

תודה רבה על הנכונות וההתייחסות

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.