שאלה בנושא פרסום קישור (לינק) באתר אינטרנט - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • יוראי

  נשלח ע"ייוראי 16:28, 13 בפברואר 2013

  שלום, שאלתי היא כזו: ידוע שניתן להעלות ולפרסם קישורים ככל העולה על רוחי באתר כגון פייסבוק, האם ישנה בעיה משפטית עם הנושא הזה? כלומר, האם פרסום קישור כלשהו (בכל תחום שהוא) מהווה הפרה כלשהי של החוק? עושה רושם שכל אחד יכול לפרסם לינק לכל אתר שהוא בכל מקום ברחבי האינטרנט... (אני מתאר לעצמי שפרסום של קישור שמוביל להורדת סרט באופן פירטי הוא אסור, אך עושה רושם שפרסום של לינק שמוביל לכתבה מסויימת או סרטון ביוטיוב למשל מותרים ללא כל בעיה...) תודה רבה, יוראי.

  השב
 • 19:09, 16 בפברואר 2013

  שלום רב,

  קישור יכול להוות הפרה עקיפה של זכויות יוצרים.השאלה היא למה הקישור מוביל

  תגובה
 • 14:40, 20 בפברואר 2013

  יש אתרים שאתה יכול לקבל כסף על כל לחיצה על הקישור שהכנת באתר (linkbucks לדוגמה) ... זה פועל ככה שברגע שלוחצים עולה פרסומת ואחרי הפרסומת מופיע הקישור המקורי (שהוא יכול להיות כל דבר שאתה רוצה סרטון ביוטיוב, אתר או כל דבר אחר)

  השאלה שלי אם קישור כזה מותר או אסור להפיץ ואם כן איפה מותר ואסור ?

  לדוגמה : בפורומים שונים ,פייסבוק , מיילים

  תגובה
 • 08:20, 21 בפברואר 2013

  כל מה שמותר או אסור באתרים שונים מופיע בתקנון האתר. לכל אתר ספציפי יש לקרוא את התקנון ואז לראות האם הפעולה מותרת או אסורה. בכל מקרה אם הקישור שאתה מעוניין להעלות מוביל לחומר מפר זכויות יוצרים או חומר אסור אחר, אז כמובן שפעולה זו אסורה גם אם אותו אתר מרשה באופן עקרוני לשים את אותו קישור

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.