עיקרי מחקר - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 16:51, 18 באוגוסט 2013

  שלום, אני מעוניין לכתוב מאמר שסוקר את יעילות דיקור סיני לבעיה מסוימת. האם אני יכול להשתמש בנתונים שכתובים במחקר שהתפרסם ומופיע באינטרנט? כמובן עם הפניה למקור? תודה , רן

  השב
 • 18:00, 20 באוגוסט 2013

  שלום רן,
  מאחר ושאלתך מורכבת ונוגעת לנסיבות מקרה ספציפי ככול והנך מעוניין אתה מוזמן לפנות אלי באופן ישיר שכן אינני סבור שהפורום הוא המקום הראוי להבין את נסיבות המקרה הספציפי שלך.
  עם זאת, ככל אוכל לציין מספר דברים כללים.
  ראשית, ככלל חוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007 קובע כי זכות יוצרים לא תחול על נתונים ועובדות אולם על דרך ביטויים של נתונים או עובדות תחול זכות יוצרים. כך, יש להבחין בין התוכן המצוי באותו מחקר בו ישנה צורת ביטוי אישית וייחודית של יוצר המחקר ואשר צורת ביטוי זו נפחה רוח חיים באותם עובדות ונתונים (כלומר, כתיבתו את המחקר ולרבות יצירתו הספרותית) לבין הנתונים/העובדות הגולמיים/הטכניים (לדוגמה, מידות של מוצר - אשר יהיו זהים בכל מקום בו ישווק מוצר מסוים).
  שנית, יש לבחון לאילו צרכים אתה מעוניין לכתוב את המאמר שסוקר את יעילות הדיקור הסיני ובאיזו מסגרת אתה מעוניין לכתוב את המאמר כאמור. זאת מאחר והחוק מונה מקרים בהם יהא שימוש הוגן ומותר ביצירה- וזאת אך ורק במקרים מסוימים, לצרכים מסוימים ובהתאם לנסיבות ספציפיות של מקרה ספציפי. לפיכך, יש לבחון את המקרה הספציפי שלך ונסיבותיו אל מול הוראות הדין והפסיקה ולהגיע למסקנה נקודתית לעניינך דבר שיהא קשה עד מאוד לעשותו במסגרת הפורום.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.