שידול להפרה זכויות יוצרים. - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 15:12, 26 באוגוסט 2013

  ברשותי עסק לממכר מוצרי מאפה. בעסק אין מקומות ישיבה כלל. במקום ישנו מכשיר TV המיועד להשמעת מוזיקה בלבד ועל כך שולם לפדרציה הישראלית לתקליטים וקלטות סכום שנתי הנותן היתר לכך. העובד במקום יודע שאסור לו להעביר ערוצים ללא היתר. יום אחד נכנס "לקוח" וביקש מספר פעמים מהעובד להעביר "לרגע" לערוץ הספורט5 כדי לבדוק תוצאה של משחק. באותו הרגע טען וטוען ומוכן להעיד לפני שופט ש"הלקוח" הוציא מצלמה וצילם את הטלויזיה. כעבור חודש הגיע מכתב ממשרד עו"ד שמייצג את הערוץ על בקשה לפני תביעה להעביר לרשותם סכום של 100 ש"ח בגין הפרת זכויות יוצרים. שוב לציין שבעסק אין מקום ישיבה אחד ומכשיר הTV לא פונה ישירות לקהל. האם הדבר מקובל? הוא מדובר בשידולל עבירה לצורך סחיטה?

  השב
 • 19:36, 28 באוגוסט 2013

  שלום אלון,
  מאחר והמקרה שלך מורכב ודורש התייחסות ספציפית, לדעתי הפורום אינו המקום הנכון להתייחסות משפטית בנוגע לכך וכי נכון יהיה לפנות לעו"ד העוסק בתחום זכויות היוצרים לייעוץ משפטי קונקרטי לנסיבות המקרה שלך.
  בברכה,

  תגובה
 • 11:00, 5 בנובמבר 2013

  על תביעה של 100 ש"ח אתה מבקש ממנו להגיע אליך ליעוץ אישי שבטח יעלה לו 1000 ש"ח? זה מגוחך.

  תגובה
 • 12:01, 5 בנובמבר 2013

  שלום יולי,
  לא ביקשתי מאלון להגיע אלי לייעוץ אישי. המלצתי לו לפנות לעו"ד העוסק בתחום זכויות היוצרים לשם ייעוץ פרטני וקונקרטי לנסיבות העניין. אלון כמובן רשאי לפנות אלי, אך הוא יכול לפנות גם לכל עו"ד העוסק בתחום זכויות היוצרים.

  מטרת הפורום אינה מתן מענה וייעוץ משפטי למקרים ספציפים אלא דיון כללי ומתן מענה על שאלות כלליות הנוגעות לתחום.
  כמו"כ ברור שלא ניתן במסגרת הפורום ליתן ייעוץ משפטי קונקרטי ואף לא נכון יהיה לעשות כן מסיבות רבות - בין היתר, מאחר ובמרבית השאלות שנשאלות לעניין מקרים ספציפיים - אין את כל המידע העובדתי הנוגע למקרה, הנסיבות הנוגעות למקרה, בירור פרטים נוספים שחסרים ואף את המכתב שנשלח כביכול לאלון אין בפני.

  המשך יום נעים ושבוע טוב,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.