• 29 בנובמבר 2013

    זכויות יוצרים על סמל של העיר

    האם ניתן להשתמש בסמל של העיר באתר מסחרי
    http://www.google.com/imgres?biw=1024&bih=649&tbm=isch&tbnid=JT64-2tDFErjzM:&imgrefurl=http://he.wikipedia.org/wiki/%25D7%25A4%25D7%25AA%25D7%2597_%25D7%25AA%25D7%25A7%25D7%2595%25D7%2595%25D7%2594&docid=nAgkzMxHeXsM-M&imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/f/fc/Logo-petach-tikva-process.jpg&w=2400&h=1755&ei=0WuYUvHpOoeVtQbk9oDIBw&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s:0,i:80&iact=rc&page=1&tbnh=185&tbnw=253&start=0&ndsp=13&tx=112&ty=58

    29 בנובמבר 2013
  • 1 בדצמבר 2013

    זכויות יוצרים על סמל של העיר

    שלום מיכה,
    שימוש בסמל של עיר באתר מסחרי הינו במרבית המקרים אסור בהתאם לסעיף 5 לחוק הגנת סמלים, אשר זו לשונו:
    "לא ישתמש אדם בכל שם, או בכל סמל או דגל אף אם אין עליהם צו הגנה, למטרות מסחר, פרסומת או הסברה, בדרך שיש בה כדי להביא את הזולת לחשוב שאותו אדם פועל מטעם המדינה, רשות מרשויותיה או רשות מקומית, או שיש בה כדי לפגוע בתקנת הציבור או ברגשותיו"
    בברכה,

    1 בדצמבר 2013
    • 1 בדצמבר 2013

      זכויות יוצרים על סמל של העיר

      שכחתי להוסיף כי בהתאם לנוסח הסעיף האמור - האיסור לעשות שימוש בסמל למטרות מסחר, פרסומת או הסברה הוא מקום בו הזולת יכול לסבור שאותו אדם/אתר אינטרנט (במקרה שלך) פועל מטעם הרשות המקומית או מקום בו השימוש נעשה באופן אחר אשר יש בו בכדי לפגוע בתקנת הציבור או ברגשותיו.

      1 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?