• 5 במרץ 2014

ההליך המשפטי הזכויות יוצרים

בניהול הליך משפטי בו כנתבע אין לי הסכם בכתב, התובע לא העביר זכויות בכתב ושלח לי מכתב התראה שהציג בבית משפט. מכתב ההתראה נשלח לפני שימוש ביצירה.

אני מבקש לנהל דיון להעברת זכויות מבצעים בע"פ ולשכנע את בית המשפט שהעביר לי זכויות בע"פ ושמותר להעביר זכויות בע"פ:

1. האם זה אפשרי לטעון להעברה של זכויות בע"פ ?
    2. האם השופט נותן לנהל דיון להוכחה של העברת זכויות בע"פ למרות שאין הסכם בכתב- ונשלח מכתב התראה?

כך מנהלים הליך משפטי גם כשאין העברה בכתב? זכותי לדרוש את מלוא ההליך ?

5 במרץ 2014
  • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 6 במרץ 2014

חן שלום,

באופן כללי הסכם יכול להיכרת גם בעל-פה (למעט מקרים ספציפיים כמו למשל עסקאות במקרקעין), וניתן לטעון זאת בבית משפט, אך כמובן שיש להביא לכך תימוכין וראיות.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

6 במרץ 2014
    • 9 במרץ 2014

יכול להכרת בע"פ היכן שהחוק אינו מציין שהעברה היא בכתב. דרישת הכתב מהותית ומותנית בהשתתפות ישראל באמנות בינלאומיות.
      חוק זכויות יוצרים מתנה העברה בכתב : חוק מבצעים ומשדרים מתנה העברה בכתב: האם בית המשפט העליון ביטל החוק ?

9 במרץ 2014
      • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 10 במרץ 2014

חן שלום,

כפי שציינתי, באופן כללי הסכם יכול להיכרת בע"פ למעט מקרים ספציפיים (בהם החוק קובע אחרת).

אכן חוק זכות יוצרים דורש כי העברת זכויות או מתן רשיון ייחודי יינתנו בכתב, אולם חוק זכויות מבצעים ומשדרים אינו דורש זאת (אלא דורש רק הרשאה בכתב של נציג לעניין הסכמת המבצע), לכן נראה כי הסכמת המבצע יכולה להינתן בע"פ או אפילו בהתנהגות.

יש להיות ערים לעובדה כי הסכמה משתמעת יכולה להיות בעייתית, שכן קשה יותר להוכיחה, כמו כן את היקף הרישיון.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

10 במרץ 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?