שלום - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • אייל

נשלח ע"יאייל 18:40, 8 במרץ 2014

יש לי בעיה קטנה. המורה שלי באוניברסיטה אמרה שיש ספר שצריך לשיעור וכי הוא ייקר מאוד. והיא ממליצה לקנות את הספר ולשכפל ככה ייצא יותר זול. אז אני התייעצתי בהצעות מחיר ובאמת יצא זול באחת מחנויות הדפוס. לפני שבוע היא אמרה שזה לא משהו חוקי. ומאז אני ממש מרגיש רע עם זה. עד כמה זה חמור? מה עליי לעשות כדי לתקן את זה? האם זה ממש עבירה אף על פי שזה למורה לימודית בלבד?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

11:40, 10 במרץ 2014

אייל שלום,

העתקה של יצירה המוגנת בזכות יוצרים ללא אישור של בעל הזכות מהווה הפרה של זכות יוצרים.

אולם, חוק זכות יוצרים קבע מספר שימושים מותרים שאינם דורשים קבלת אישור של בעל הזכות, וביניהם שימוש הוגן למטרות לימוד עצמי. הוגנות השימוש נבחנת לאור קריטריונים שונים כגון היקף השימוש והשפעת השימוש על ערך היצירה.

מכיוון שמדובר בהעתקה של היצירה בכללותה, ואותה העתקה פוגעת בערך של היצירה (לא קונים אותה אלא מעתיקים), סביר להניח כי שימוש שכזה לא ייחשב לשימוש הוגן ולכן אמליץ מעתה והלאה לרכוש את ספרי הלימוד.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
  • 07:49, 11 במרץ 2014

ראשית תודה.
    מכיוון שאני אדם מצפוני לקחתי על עצמי לאסוף את כל הספרים והחזרתי להם מכספי את מה ששילמו.
    שהם כבר ימצאו פתרון לספר .

שבוע טוב (;

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.