פרסומת - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • ספיר

  נשלח ע"יספיר 09:21, 12 בנובמבר 2014

  שלום רב, ברצוני לשאול אם בפרסומת אפשר להשתמש בשמות של מותגים של חברות גדולות כגון מרסדס ולהסתמך על העובדות המופיעות באתרי האינטרנט של אותם אותם החברות או שצריך לבקש אישור מאותה חברה שבשמה אני רוצה להשתמש בפרסומת שלי? שאלה שניה, אם אני מפרסמת בפרסומת סקר אובייקטיבי בין חברות, האם מותר לי להשתמש בשם ובסמל של החברה המתחרה? אודה להפנייה לסעיפי חוק ספציפיים או לפסיקה ספציפית בתשובות. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  15:04, 12 בנובמבר 2014

  ספיר שלום,

  שימוש בשם של חברה או מותג לצרכים מסחריים, יכול לעלות לכדי שימוש לרעה במוניטין החברה/מותג, וכן להוות עוולה בשם "עשיית עושר ולא במשפט", כלומר התעשרות שלא כדין על חשבון אחר. כמו כן, השימוש בסמל המסחרי של החברה עלול להוות שימוש לרעה בסימן אשר יכול להקים עילות תביעה נוספות.

  מעבר לכך, אם השם מוזכר בהקשר שלילי הוא עלול להיחשב ל"לשון הרע" ולהקים עילת תביעה.

  תשובות אלה רלוונטיות גם לשאלתך השנייה.

  אני ממליצה בחום לפנות לייעוץ משפטי טרם נקיטת פעולה כלשהי, במיוחד לאור העובדה כי מדובר בחברות גדולות אשר אינן מהססות לנקוט בהליכים משפטיים, במיוחד כנגד אנשים פרטיים.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.