זכויות יוצרים על אתר אינטרנט - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 22:11, 8 בדצמבר 2014

  עו"ד מיכל ערב טוב, אני מעוניין להקים אתר בישראל, בעברית, אשר הרעיון לקוח, בצורה כזו או אחרת, מאתר בינ"ל. באופן עקרוני וכללי כמובן, האם ישנם דברים שקריטיים "לא לגעת" בהם כדי לא להיחשף לתביעה? כגון מבנה האתר, צבעים וכדומה, או שבמרבית המקרים, מבנה דומה למשל, אך עם גוונים אחרים ושם אחר, יכולים להוות מוצר מקומי לגיטימי? תודה מראש גלעד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  14:32, 9 בדצמבר 2014

  גלעד שלום,

  במידה ולא מדובר ברעיון טכנולוגי אשר ניתן להגן עליו בפטנט, הרי שאין הגנה על רעיונות. גם זכות יוצרים מגנה על דרך הביטוי של הרעיון ולא על הרעיון עצמו.

  דרך הביטוי של הרעיון יכולה להיות העיצוב של האתר, הממשק שלו, שמו וכו', כך שבמידה ותבחר להעתיק אלמנטים שונים מהאתר תוך ביצוע שינויים מינוריים, קיים סיכוי גבוה כי תפר זכויות כאלה ואחרות.

  מעבר לזכויות קניין רוחני יש לקחת בחשבון כי פעולות שכאלה יכולות להקים עילות תביעה נוספות, כגון גניבת עין, עשיית עושר ולא במשפט ועוד.

  לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי פרטני בעניין זה, על מנת לצמצם את הסיכויים בפני תביעות הפרה.

  בברכה,

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.