זכויות יוצרים על סינגל - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • דותן

  נשלח ע"ידותן 22:18, 15 בדצמבר 2014

  1. אם זמר מוציא סינגל ושילם עבור כתיבת המילים, הלחן והעיבוד, האם זכויות היוצרים שייכות ליוצר שהזמין את העבודה? 2. יש לייצר הסכם בין הצדדים? 3. לאחר הוצאת הסינגל חובה להירשם באקו"ם על מנת לקבל תגמולים על השמעות? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  15:40, 16 בדצמבר 2014

  דותן שלום,

  ככלל, עבודה מוזמנת שייכת ליוצר ולא למזמין, למעט המקרה בו מדובר באירוע פרטי/משפחתי, או כאשר מדובר ביחסי עובד-מעביד, וזאת כל עוד לא הוסכם אחרת בין הצדדים.

  אם זמר שילם עבור המילים, הלחן והעיבוד, אך לא הסדיר את העברת הזכויות בהסכם, הרי שבעוד קיימת לו זכות הביצוע היצירה, יתר הזכויות (מלל, לחן ועיבוד) אינן שייכות לו אלא לאדם שיצר את היצירות הללו.

  לא קיימת חובה להירשם באקו"ם על מנת לקבל תמלוגים, וביכולתך להסדיר זאת עצמאית מול כל גורם בנפרד, אולם אקו"ם הינו גוף אשר עושה זאת עבורך, עובדה אשר יכולה לחסוך בעלויות (בגין טיפול משפטי למשל). עליך לבחון את תנאי ההתקשרות מול אקו"ם ולהחליט האם תנאים אלו מקובלים עליך וטובים עבורך.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.