רישום זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • קובי

נשלח ע"יקובי 15:56, 15 במרץ 2015

שלום רב, שמי קובי ואני מפתח תכנים לתוכניות טלוויזיה. מדובר בפורמטים לשעשוענים ותוכניות ראליטי. עבור כל תוכנית - כתבתי את כל המהלך העניינים והדרך שבא התוכנית תתנהל (כאשר התוכניות הן מקוריות וטרם שודרו תוכניות דומות בטלוויזיה). שמרתי את התכנים הכתובים - והגדרתי אותם "כיצירה ספרותית". השאלה שלי היא -- האם היצירות עומדות בהגדרה של יצירה ספרותית, והאם זו הגנה מספיקה לפורמטים שלי ? לאחר שקראתי קצת על זכויות יוצרים , הבנתי שההגנה הטובה ביותר היא שמירה של "דרך ביטוי של היצירה" - כלומר יש צורך לצלם את התוכנית (לפחות פעם אחת) ולכלול בה את כל האספקטים המיוחדים והחדשים. ובכך אפשר לקבל הגנה מלאה ושלמה. אשמח לקבל התייחסות מיקצועית בנושא זה. בתודה מראש, קובי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

14:42, 18 במרץ 2015

קובי שלום,

אכן היקף ההגנה על פורמט טלוויזיוני שנוי במחלוקת, היות וזכויות יוצרים אינן מגינות על רעיון אלא על דרך ביטויו. יש כאלה הטוענים כי קונספט טלוויזיוני הינו בגדר רעיון בלבד, ואילו אחרים טוענים כי ניתן לראות בפורמט הכתוב כדרך ביטוי של הרעיון. כמובן שהדבר תלוי גם באופן כתיבת הפורמט (כללי/מפורט).

הפסיקה אינה אחידה בעניין זה, הן בישראל והן בחו"ל, אולם הינך צודק בהתייחסותך לעניין הספציפיות של היצירה- תוכנית מצולמת ומגובשת, סביר שתזכה להגנה רחבה יותר מאשר תיאור הפורמט באופן כללי בלבד.

בברכה,

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים