מוצר קיים ושידרוגו - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • זאקי

  נשלח ע"יזאקי 10:27, 22 במאי 2015

  שלום רב: א. קיים מוצר מסוים, הרעיון לשדרוגו מחייב רישום כלשהו? ב. כיצד יש לפעול לפני הצגת הרעיון/השדרוג בפני בעל המוצר המקורי, וזאת כדי להבטיח שלא ישתמש ברעיון/בשדרוג לתועלתו ללא תמורה? בברכה זאקי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:25, 25 במאי 2015

  זאקי שלום,

  לא ניתן לענות על שאלתך הראשונה מבלי להבין במה בדיוק מדובר. רעיונות המבטאים חידוש טכנולוגי ייתכן ויהיו כשירים לרישום כפטנט, אך ייתכן ומכיוון ומדובר בשדרוג של מוצר קיים תהיה מניעה כלשהי לעשות בחידוש שלך שימוש.

  לגבי שאלתך השניה- יש להגן ככל הניתן על הרעיון טרם הצגתו בדרך של הגשת בקשה לרישום פטנט/סימן מסחר/מדגם ו/או הגשת בקשה לרישום זכויות יוצרים (המהווה ראיה למועד יצירת היצירה ולא מקים את הזכות עצמה אשר קמה מעת קיבוע היצירה), כמובן בהתאם למה שרלוונטי למקרה הספציפי שלך.

  מעבר לכך, מומלץ מאוד להחתים כל אדם/גוף אשר נחשף לרעיון על הסכם סודיות, אשר תנאיו גם הם יקבעו בהתאם לסיטואציה המשפטית והמסחרית.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.