זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 11:46, 6 ביוני 2015

  הי, לפני כשנה צילמתי את השותפה שלי לדירה ,עשיתי זאת כפרוייקט אומנותי אישי. חשוב לציין שהיא רקדנית במקצועה. היא לקחה את התמונות מהמחשב האישי שלי וללא ידיעתי והשתמשה בתמונות לצרכים עסקיים ובהתחלה אכן נתנה לי קרדיט ולכן לא התלוננתי. היום כעבור שנה היא ממשיכה להשתמש בתמונות שצילמתי לפרסום העסק שלה אך לא מסכימה לתת לי קרדיט ולא מוכנה להוריד את התמונות. האם ישנה עילה לתביעת זכויות יוצרים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:24, 7 ביוני 2015

  מור שלום,

  לאור העובדות שפירטת בהחלט נראה כי יש הפרה של זכותך המוסרית ביצירה. הזכות המוסרית ביצירה היא, בין היתר, הזכות של היוצר כי שמו ייקרא על יצירתו בהיקף ובמידה הראויים בנסיבות העניין.

  לעניין הפרת זכות היוצרים, סוגיה זו דורשת בדיקה משפטית והבנת הסיטואציה על כל פרטיה, אך גם כאן נראה כי מתקיימת הפרה של זכותך.

  ממליצה כי תפני לקבלת ייעוץ מקצועי לגבי המשך הטיפול.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.