העלאת סרטוני מוזיקה מיוטיוב - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • זוהר

נשלח ע"יזוהר 08:02, 21 ביוני 2015

שלום אני בונה אתר שמכיל המלצות על שירים. אני רוצה שיהיה אפשר לשמוע את השירים אצלי באתר ואולי אפילו להוסיף את המילים לשירים. האם מותר לי להכניס קישורים אלה לאתר שלי? מדובר על סרטונים של אומנים גדולים ומוכרים, אבל יש user שהוא בדרך כלל לא הם שהעלה את אותם שירים. אני צריך לבקש רשות ממנו? הרי השירים האלה אינם שלו.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

11:33, 21 ביוני 2015

זוהר שלום,

השירים עצמם וכן המילים של השירים מהווים יצירות המוגנות בזכויות יוצרים, ולכן על מנת לעשות בהם שימוש יש לקבל היתר מבעלי הזכויות עצמם, וכפי שציינת- פעמים רבות האדם שהעלה את אותן היצירות הוא לאו דווקא בעל הזכויות.

ייתכן שאותו משתמש פועל תחת רישיון שימוש אישי, או לחלופין מפר בעצמו זכויות אלו.

לכן, כפי שציינתי, על מנת לעשות שימוש ביצירות אלו עליך לפנות לבעל הזכויות או לארגונים המגנים על זכויותיהם של היוצרים כגון אקו"ם.

בהצלחה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.