שם שירות ודומיין דומים לחברה מתחרה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • מורן

נשלח ע"ימורן 09:11, 15 ביולי 2015

שלום מיכל, אני עוסקת מורשית, ופיתחתי שירות והעליתי אתר שהדומיין והשם שלו (וגם השירותים), דומים לחברה אמריקאית (בבעלות אדם פרטי). בתחום שלי באופן כללי, יש הרבה מתחרים שנותנים שירותים דומים, אבל השם שבחרתי דומה לשם של החברה האמריקאית. להמחשה: הם בחרו בשם השירות "example website" ואני בחרתי בשם "website example". (סדר המילים הוחלף). מהיכרות שלי עם העולם הזה, זה נראה לי בסדר, אבל בכל מקרה רציתי לוודא שאני לא חשופה לתביעה כזו או אחרת. מה דעתך? תודה רבה :)

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

09:44, 15 ביולי 2015

שלום מורן,

מבלי לראות את הסימן שלך ואת הסימן המתחרה לא ניתן להעניק לך תשובה, אולם הדוגמא שהצגת בהחלט ממחישה דמיון אשר עלול לעלות לכדי הפרת סימן מסחר ולחשוף אותך לתביעה, זאת בהנחה ומדובר בסימן רשום. גם אם לא מדובר בסימן רשום ייתכן כי מדובר בסימן מוכר אשר הקים לבעליו זכויות מסוימות.

ממליצה כי תפני לעו"ד הבקיא בתחום על מנת לקבל ייעוץ פרטני.

בהצלחה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
  • 11:35, 15 ביולי 2015

תודה לך.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

16:36, 20 ביולי 2015

בשמחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.