זכויות יוצרים בעיצוב מטבח - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • נעמי

  נשלח ע"ינעמי 08:51, 23 ביולי 2015

  רכשתי דירה ואני רוצה לבנות מטבח. מעצבת מטבחים נתנה לי רעיון לסידור המטבח (איפה לשים כל דבר- מקרר, כיריים וכו'). לקחתי את הרעיון ופניתי למעצבת אחרת ולנגר שיכינו לי את המטבח שהוא פרי דמיונה של הקודמת. האם הפרתי זכויות יוצרים? ניתן יהיה לתבוע אותי אם תגלה זאת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:49, 23 ביולי 2015

  נעמי שלום,

  זכות יוצרים אינה מגנה על רעיון אלא על דרך הביטוי של הרעיון, ולכן אם השתמשת ברעיונותיה של המעצבת בלבד לא מדובר בהפרת זכות יוצרים. אולם, במידה ואותה המעצבת סיפקה לך ביטויים מוחשיים של רעיונותיה, כגון תוכנית אדריכלית או הדמיית מחשב של המטבח, ואת העתקת את התוכנית או ההדמייה, אז ככל הנראה מדובר בהפרת זכות יוצרים שכן התוכנית/ההדמייה נחשבות ליצירות מוגנות.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
 • 11:56, 23 ביולי 2015

  תודה. היא אכן הציגה בפני הדמיה על המחשב שלה- אך לא מסרה לי אותה משורטטת על דף. אני בניתי על סמך הזיכרון שלי- עם שינויים קלים. עדיין נחשב להפרה..?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:54, 23 ביולי 2015

  זה תלוי בתוצאה הסופית אותה יש לבחון אל מול ההדמייה (אשר אני מבינה שאין בידך). יש להבחין בין עיצוב החלקים (אשר ייתכן ויהיה מוגן) ובין מיקומם של חלקים פונקציונליים (במקרה כזה לא תהיה הגנת זכות יוצרים).

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.