זכויות וקניין רוחני בשם לחברה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 15:47, 1 באוגוסט 2015

  שלום, אנחנו לקראת פתיחת חברה חדשה שפועלת בעיקר באינטרנט (אתר). לאחר שבחרנו שם התברר ששם זה שמורכב משתי מילים בצירוף טבעי ( כלומר משתמשים בהם ביום יום ולא שתי מילים שלא קשורות), לאחר חיפוש ברשת מצאנו אתר אינטרנט בעל אותו שם, שמייצג שם של חברה באותו תחום עיסוק. בדקתי את רישום החברה בלשכת סימני מסחר והתברר שאינה רשומה שם. השאלה שלי היא כזאת: האם אף ע"פ שהחברה לא רשומה בלשכת סימני המסחר עדיין יש לה זכות להחזיק בשם באופן בלעדי ויש לה זכות לתבוע אותנו על שימוש באותו שם ? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  09:36, 2 באוגוסט 2015

  אמיר שלום,

  ישנם סימנים, אשר גם אם אינם רשומים, עדיין זכאים להגנה מתוקף היותם "סימנים מוכרים היטב" אשר רכשו מוניטין והכרה. מעבר לכך, יש לבחון את המוניטין אשר רכשה החברה בשם זה. במידה והחברה תוכל להוכיח כי אכן רכשה מוניטין וכי ציבור הלקוחות/הגולשים מזהה את הסימן ומשייך אותו אליה, הרי שייתכן ויקומו לה עילות תביעה נוספות בגין השימוש המפר בסימן זה, כגון: גניבת עין, עשיית עושר ולא במשפט ועוד .

  יש לבחון את טיב ואופי הסחורות ו/או השירותים שאתם מציעים מול חברה זו, על מנת להעריך את החשיפה המשפטית שלכם.

  כמו כן, מומלץ שלא להסתמך על חיפוש עצמאי בתחום סימני המסחר, אלא לפנות לעו"ד או עורך פטנטים אשר בקיאים בתחום.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.